přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

6. května 2008, 16:00

Rybová do Pekingu nepojede, je totiž těhotná

Bývalá halová mistryně světa a Evropy a bronzová tyčkařka z MS pod otevřeným nebem v Helsinkách čeká dítě, a proto se nezúčastní olympijských her, na které má splněný limit.

Je to v krátké době za sebou už druhý případ, kdy atletka přijde o olympiádu navzdory tomu, že se nominovala. Narozdíl od přetržené achilovky výškařky Barbory Lalákové jsou však důvody Pavly Rybové veskrze radostné. Společně se svým choťěm, bývalým desetibojařem Jiřím Rybou, totiž čekají dítě, které by se mělo narodit na přelomu listopadu a prosince. Jako první o tom informoval server iDnes.


Foto ze svatby, která se konala 16.9.2006

Svěřenkyně trenéra Boleslava Patery se i přes dlouhodobé zdravotní problémy v zimní sezoně dokázala probojovat na halové MS ve Valencii, kde dosáhla na jedno z nejlepších umístění výpravy, když skončila sedmá. Její nominační výkon z Bad Oeynhausenu 4.64h jí současně otevřel dveře i na olympijské hry. Do cesty se ale postavil nový přírůstek do rodiny. "Nechávala jsem to otevřené," prohlásila zanedlouho třicetiletá atletka, která prý není ani v nejmenším zklamaná z toho, že přišla o účast na třetí olympiádě ve své kariéře.

Další sportovní budoucnost zatím nechává atletka otevřenou. „Je předčasné to řešit. Nevím, do čeho jdu. Rozhodně ale nechci teď končit kariéru,“ říká bývalá halová mistryně světa a Evropy a bronzová tyčkařka z MS 2005.  Vzápětí nicméně dodává: „ovšem pokud se za rok bude skákat 510 centimetrů, tak by to asi už nemělo cenu“.

Nejbližší program má jasný. V následujících měsících jí do značné míry zaměstná rodinný přírůstek, jehož pohlaví zatím není známo: „Je mi jedno, co to bude, ale jednou bych chtěla mít holku i kluka,“ říká na to téma nastávající maminka. A její muž doplňuje: „Hlavně aby to bylo zdravé.“ K tomuto přání se srdečně připojujeme.

Adam Pražák

Vytisknout