přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

25. února 2007, 15:31

Růžovi vítězný čas nestačil

Půlkař pražské Dukly vyhrál v nedělním programu domácího mistrovství. Vítězný čas 1:50.29 byl však pro Evropu pomalý.

Na trati 800 metrů vyhrál favorit Jaroslav Růža, před Jiřím Doupovcem a Petrem Ondrouškem. Růžův čas 1:50.29 minut však na limit pro HME nestačil. "Dneska jsem v limit nedoufal," přiznal po závodě Růža. "Ještě včera mi dva kluci slíbili, že mi kus závodu odvodí, ale dneska o ničem nevěděli. Navíc se v této hale nedají běhat tak rychlé časy, jako například v Chemnitzu."

Na trati 800 metrů v kategorii žen obhájila loňský titul Petra Lochmanová. V čase 2:11.88 doběhla před druhou Kateřinou Blažkovou a třetí Terezou Šedivou.

V kouli žen vyhrála favoritka Jana Kárníková výkonem 15.96 metru. Obhájila tak své prvenství z loňska. Druhé místo patří Andree Valešové a třetí Kamile Hlaváčové. Všechny tři koulařky si vylepšili letošní osobní maxima, v případě staronové mistryně ČR to znamená i vylepšený český výkon roku. Jana Kárníková však přesto byla zklamaná: "Na začátku sezony jsem doufala i v limit na HME, ale prodělala jsem několik zranění. Dnes jsem chtěla dát alespoň 16.50."

Ve výšce žen se při neúčasti našich nejlepších reprezentantek se rozhodovalo na nižších výškách, než jsme zvyklí z vrcholných soutěží. V rozeskakování vyhrála Nela Severová před Hanou Peckovou. Obě mají zapsáno 1.79 metru, ale rozhodovalo se na výšce 1.75. Třetí místo a bronzovou medaili získala Kateřina Kovalinková za 1.74 metru.

Dálka mužů byla napínavou bitvou, ve které si účastníci postupně zlepšovali své výkony. Ze zlata se nakonec radoval Štěpán Wagner, který dolétl na 7.70 metrů posledním pokusem. Druhé místo obsadil Roman Novotný a třetí loňský mistr Tomáš Pour.

Na čtvrtce mužů obhájil loňský titul Filip Klvaňa časem 47.39 sekund. Druhé a třetí místo patří slávistům Rudolfu Götzovi a Michalu Uhlíkovi. V kategorii žen na této trati sebrala vítězství Jitce Bartoničkové Zuzana Hejnová. Ta zaostala časem 53.49 sekund jen o devět setin pro limit na halové mistrovství Evropy. Druhá byla Bartoničková, třetí Eva Follnerová.

Kompletní výsledky naleznete zde.

David Klempíř

Vytisknout