přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

19. června 2006, 12:54

Rücklová první v Maroku, Cechlová Pospíšilová třetí v Polsku

Alena Rücklová zvítězila v den, kdy jí Zuzana Hejnová "sebrala" národní rekord. Rusové Rybakov a Silnov vyrovnali Tonův výkon roku 2.32 m ve výšce.

Překážkářka Alena Rücklová dokázala v marockém Rabatu zaběhnout pod 57 sekund. Svým letošním nejlepším časem 56.69 vyhrála na africkém mítinku před Francouzkou Morandaisovou (57.22). Do Prahy Rücklová vzkázala, že chce na víkendovém mistrovství ČR vyhrát. Pro Rücklovou by to byl pátý titul mistryně ČR, vyrovnala by tak v historických tabulkách rekord Zuzany Machotkové. "O rekordu Zuzany Hejnové jsem se dozvěděla v Bruselu na letišti z SMSky," řekla dnes Rücklová s úsměvem. "Rekordy jsou od toho, aby se překonávaly. Takže teď je to zase na mě, tady ta přetahovaná. Na domácím mistrovství to ještě asi nebude rekordní čas, ale začátkem srpna..."

V Polsku se o víkendu konal Memoriál Janusza Kusocinského a z Evropského poháru na něj zamířila diskařka Věra Pospíšilová Cechlová. V závodě, zařazeném do seriálu Premium mítinků EAA, skončila třetí výkonem 61.41 metů. V soutěži vyhrála Ruska Sadovová (63.39) před domácí Potepovou (61.85). Kromě Věry Cechlové Pospíšilové se ve Varšavě představil také výškař Tomáš Janků. Ten skončil sedmý za předvedených 2.24. Ve velmi kvalitním závodě zvítězil Rus Rybakov před krajanem Silnovem. Oba překonali laťku ve výšce 2.32 metru a vyrovnali výkon roku Svatoslava Tona. Třetí byl v neděli ve Varšavě Švéd Stefan Holm - 2.28 metru. Výkon roku zaznamenal domácí kladivář Szymon Ziolkowski, když poslal kladivo do vzdálenosti 81.52 metrů.

David Klempíř

Vytisknout