přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

6. června 2011, 12:36

Rozšíření českých nominací pro vrcholy sezony a další zajímavé výsledky

Nejen na diamantové lize v Eugene, nejen v norském Oslo na Evropském poháru na 10000 metrů, nejen na mítinku IAAF v Rabatu. Čeští atleti bodovali o uplynulém víkendu i na dalších kolbištích a činili se i ti světoví.

ŘEZNO – Na sobotním mítinku Sparkassen Gala v Německu sice sprinterům v individuálních disciplínách nepřály klimatické podmínky a protivítr zhusta překračoval hodnotu i tří metrů za sekundu, spravit chuť si mohli alespoň ve štafetách. Seniorské reprezentační kvarteto na 4x100 m se ve složení Veleba, Vojtík, V. Šulc a Milo přiblížilo po výkonu 39.33 nominačnímu času pro MS na 13 setin, „dvaadvacítková“ štafeta, kterou tvořili Kavka, Šťastný, Maslák a Zich, dokonce svůj limit pro ME časem 40.16 o 24 setin pokořila. O další rozšíření pro ostravský šampionát se postarali Lucie Sekanová, která zvládla stýpl za 10:01.18 a překážkář Martin Mazáč (-2.7), jenž zaběhl stodesítku za 14.01 a potvdil tak svůj dřívější limi ČAS. Za zmínku stojí bezesporu i půlka Terezy Čapkové, která se výkonem 2:04.24 přiblížila na vteřinu a tři setiny svému osobnímu maximu ze Zlaté tretry 2008.  Jana Korešová, která pomýšlí na nominaci pro mistrovství světa v dálce, dolétla nejdále na metu 637 cm (+0.9).
Výsledky

HUELVA - Je to sice již čtvrteční výsledek, a tedy obrazně trochu zanesený prachem, ale přesto stojí za připomenutí. Běžkyně Marcela Lustigová zaběhla ve Španělsku stýpl za 9:45.53 a na 2.53 s se přiblížila A limitu IAAF (jenž je u této disciplíny totožný s limitem ČAS) pro světový šampionát.
Výsledky  

ČR - Další české limity pro vrcholné akce sezony padaly na národních soutěžích družstev. V Českých Budějovicích vylepšil svůj nominační čas a zároveň potvrdil limit pro ME do 23 let Radek Fischer, jenž proběhl čtvtkou s překážkami za 52.25, obdobné se dá říci o koulařce Markétě Červenkové, která se v Pardubicích zlepšila na 15.20. V Chrudimi nakročil do sestavy pro MEJ tyčkař Michal Kleinert, který skočil 505 cm. Pro účast v Tallinnu se musí přes pětimetrovou hranici dostat ještě alespoň jednou. Potvrzování se netýká dorosteneckého MS v Lille, na který se výkonem 180 cm z Olomouce nominovala výškařka Nikola Pařilová. Výkon na úrovni entry standardu pro MEJ, který by mu stačil pro potvrzení nominace, předvedl na žákovských závodech v Hodoníně výškař Martin Heindl. Vzhledem však k tomu, že jeho kategorie nebyla vypsána v propozicích, nemůže mu být výkon z hlediska plnění kritérií započítán.   

VARAŽDIN - Evropská šampionka v hodu diskem, Chorvatka Sandra Perkovičová, se na domácím poháru zaskvěla vynikajícím národním rekordem 69.99 m a předvedla nejlepší výkon posledních 12 let od doby, kdy Ruska Sadovová hodila v Soluni jen o 3 cm více. Perkovičová nebyla letos ještě poražena.

KALAMATA - Na mítinku kategorie EA Premium porazil Rus Alexandr Měnkov nejlepším evropským výkonem dosavadní sezony 828 cm (+1.9) i domácího favorita Louise Tsátoumase, který se ve svém prvním letošním startu předvedl taktéž ve velkém stylu (8.19/-0.8). Domácí oštěpaři Filippidis a Lebesis poslali své náčiní za osmdesátimetrovou hranici (82.38, resp. 81.12) a připomněla se i bulharská výškařka Venelina Venevová, která skočila 195 cm.  
Výsledky  
    

Adam Pražák

Vytisknout