přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

5. března 2003, 10:23

Rozpačitá sezona Petra Lamparta

Halový mistr republiky ve skoku dalekém Petr Lampart nebyl se svým výkonem na právě skončeném bratislavském šampionátu spokojen.

Nejdál dolétl do vzdálenosti 737 cm a završil tak nevýraznou halovou sezonu. „S dnešním výkonem nejsem spokojen. Špatně jsem se trefoval do odrazu,“ hovoří závodník pražské Dukly o svém vystoupení v hale Elán. Podobný problém však Petra Lamparta provází od začátku letošní sezony. Přitom už při svém prvním letošním startu, 25. ledna na mítinku Jablonecká hala 2003, dolétl na 774 cm a naznačil, že by tvrdý limit pro halové MS v Birminghamu – 817 cm – nemusel být nad jeho síly.
Foto: František Macák

V následujících startech však už Lampart dosahoval výkonů na úrovni skoku při mistrovství ČR v Bratislavě. „Letos jsem o poznání zrychlil a zesílil. Potřebuji se hlavně srovnat v rozběhu,“ vysvětluje příčiny výkonnostní stagnace devatenáctiletý armádní mistr světa.

Petr Lampart ale nevěší hlavu a s očekáváním hledí do budoucna: „V letošní sezoně mám dva velké cíle. Chci se probojovat na mistrovství Evropy dvaadvacítek, kde jako úspěch beru postup do finále. Doufám také ve splnění limitu pro mistrovství světa v Paříži. Určitě se letos chci dostat přes osm metrů.“ B-Limit pro Paříž má hodnotu 810 cm a limit ČAS pro světový šampionát „22“, který se koná v polské Bydhošti, 770 cm. Lampartovo osobní maximum z loňského roku je 818 cm.

Tomáš Klement

Vytisknout