přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. srpna 2007, 09:53

Rozpačitá generálka

„Zahřívací mítink“ na osackém stadionu Nagai příliš zájmu mezi atlety nevzbudil. Roman Šebrle byl zklamán ze své výkonnosti, Josef Karas naopak zažíval slávu světového šampiona ve skoku o tyči.

Dnešní dění na soutěžním stadionu mistrovství světa se slovem mítink dá označit opravdu stěží. Společné s významnějšími akcemi bylo snad jedině množství audiovizuální techniky. Jinak? Liduprázdné ochozy, volně se pohybující postavy po stadionu, hrstka závodníků. Někdy ani nebylo potřeba užít množného čísla.

Josef Karas po "vítězství"na mítinku v Ósace.

Například takový Josef Karas byl v soutěži tyčkařů sám. Původně přihlášení Američané sice dorazili, když však viděli, o jakou akci se jedná, jenom se rozcvičili a zase zmizeli. Český vícebojař tak měl volné pole působnosti. „Skákalo se mi báječně, jsou tady asi nejlepší doskočiště, co jsem měl dosud možnost vyzkoušet,“ pochvaloval si „vítěz“ soutěže. A vzhledem k tomu, že mítink byl i zkouškou TV přenosu, zářil na světelné tabuli titulek: „Josef Karas - Pole vault world champion“.
Titul generálkového „mistra světa“ získal výkonem 460 cm s velkou rezervou. „Na mě to byl pěkný skok, pak už mi došla šťáva. Před tímhle závodem jsem absolvoval ještě trénink a tři hodiny v této sauně mi vzaly všechny síly,“ poukázal na místní počasí, které se vyznačuje velkým vedrem a vlhkem.

Mnohem méně spokojený se svou výkonnost byl Roman Šebrle. V dálce viděl tři červené praporky, nejdelší přešlápnutý skok měřil okolo 720 cm. Náladu si následně nevylepšil ani v kouli, kde vrhnul nejdále 15,26 m. „Jsem o dvě třídy níže než v přípravě. Nedosahuji tu ani tréninkových výkonů z Nymburka a vůbec nevím proč,“ krčil bezradně rameny a dodal, že pokles výkonnosti ho provází od samotného příjezdu do Japonska. „Před tím jsem se cítil skvěle. Přiletím a teď najednou tohle. Jestli je chyba v aklimatizaci, nevím. Někde ale být musí.“

 

Zítra čeká světového rekordmana návrat do tréninkového azylu v Sukumi. Do Osaky zamíří až opět těsně před soutěží, která začíná v pátek 31. srpna.         

Z výsledků Warm up meetingu:

MUŽI
100 m - 1. Dixon (USA) 10.13
Tyč - 1. Karas 4.60
Dálka - 1. Zsivóczky 6.60, Šebrle NM
Koule - 1. Hoffa (USA) 21.12, 2. Bryant (USA) 18.26,  3. Šebrle 15.26

ŽENY
100 m - 1. Mikele Barberová (USA) 11.32

Adam Pražák

Vytisknout