přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

5. října 2010, 14:21

Rozhodnuto o pořadatelích mistrovství

V rámci jednání Předsednictva Českého atletického svazu se dnes uskutečnily kandidatury na mistrovství republiky v roce 2011 a také domácí šampionát mužů a žen v roce 2012.

Hlavní šampionát dospělých má dvouletou periodu v rozhodování kandidatur a již v loňském roce bylo přiděleno pořadatelství Brna na rok 2011.

Mistrovství České republiky do 22 let se v roce 2011 uskuteční v jihočeském Písku. Z třech kandidátů ASK Slavie Praha, SKP Hvězdy Pardubice a Atletiky Písek byli nominováni na domácí šampionát písečtí atleti. Gratulaci od předsedy ČASu převzali předseda oddílu Jaroslav Putschögl a technická ředitelka M ČR Helena Fanturová.


Zleva Fanturová, Varhaník, Putschögl - foto: J. Čech


Domácí šampionát družstev bude v roce 2011 pořádat TJ Dukla Praha. Kandidaturu přišli představit předseda TJ Dukla Praha Dr. Jiří Šimice a předseda atletického oddílu Radomil Skoumal.


Zleva Varhaník, Šimice, Skoumal

Po úspěšném pořádání letošního mistrovství ČR dospělých družstev získali Vyškovští i pořadatelství domácího šampionátu mužů a žen jednotlivců v atletice pro rok 2012. Za dva roky se tak česká atletická špička sejde ve Vyškově. Gratulaci od Libora Varhaníka přijali zástupci oddílu manželé Hajzlerovi a místostarosta Vyškova Karel Jurka.


Zleva Varhaník, Jurka, Magda a Jiří Hajzlerovi

Mistrovství České republiky v půlmaratonu se uskuteční v roce 2011 v Pardubicích. Předsedovi organizačního výboru Oldřichu Bujnochovi pogratuloval předseda ČAS Libor Varhaník.


Zleva Varhaník, Bujnoch

M ČR v přespolním běhu se v roce 2011 uskuteční v Prostějově v areálu camping Baldovec s pořadatelstvím atletického klubu Prostějov. Pořadatelem MČR ve vícebojích se pro rok 2011 stal ASK Slavia Praha. Domácí šampionát v běhu do vrchu bude pořádat TJ Maratonstav Úpice (Janské Lázně – Černá hora). M ČR na 10 000 metrů na dráze se uskuteční v Bílině a M ČR žactva v Novém Městě nad Metují. Předsednistvo ČAS dnes také schválilo pořadatelství mistrovství ČR žactva v hale v roce 2011, které se uskuteční v Jablonci nad Nisou.

Již dříve byly schváleny halové šampionáty a M ČR juniorů a dorostu na dráze (uvádíme pro informaci):
M ČR ve vícebojích všech kategorií v hale - Praha
M ČR mužů a žen v hale - Praha
M ČR juniorů, juniorek, dorostenců a dorostenek v hale - Praha
M ČR juniorů a dorostu na dráze - Ostrava

Karolína Farská

Vytisknout