přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

4. října 2011, 13:55

Rozhodnuto o pořadatelích mistrovství

V rámci jednání Předsednictva Českého atletického svazu se dnes uskutečnily kandidatury na mistrovství republiky v roce 2012 v letní sezoně a také domácí šampionát mužů a žen v roce 2013.

Hlavní šampionát dospělých má dvouletou periodu v rozhodování kandidatur a již v loňském roce bylo přiděleno pořadatelství Vyškovu na rok 2012.

Mistrovství ČR v přespolním běhu se v roce 2012 uskuteční  v soukromém areálu Skalnice s organizátorem ACCC Horažďovice. Gratulaci od předsedy ČASu převzal ředitel závodu a předseda ACCC ing. Miroslav Šefler.


Šefler (vlevo) přebírá od  Varhaníka pořadatelskou smlouvu (všechna fota: J. Čech)


Mistrovství ČR do 22 let se v roce 2012 uskuteční v Praze v pořadatelství ASK Slavia Praha. Gratulaci od Libora Varhaníka převzal ředitel závodů Ing. Josef Šrámek.

'
MČR do 22 let uspořádá Slavia Praha (vlevo její předseda Šrámek) 


Domácí šampionát družstev bude v roce 2012 pořádat atletický oddíl TJ Vodní stavby Tábor. Rozhodovalo se mezi kandidáty Hvězda SKP Pardubice, TJ Vodní stavby Tábor a TJ LIAZ Jablonec nad Nisou. Za dva roky se česká atletická špička sejde v Táboře, neboť Táborští získali také pořadatelství domácího šampionátu mužů a žen jednotlivců pro rok 2013. Gratulaci přijali od předsedy svazu Mgr. David Bor, předseda atletického oddílu a místostarosta města Tábora Mgr. Emil Nývlt.


Táborští (zcela vlevo místostarosta Nývlt, uprostřed předseda oddílu Bor) získali double, uspořádají MČR družstev 2012 a "velké" MČR mužů a žen 2013


Pořadatelem MČR mužů, žen, juniorů a juniorek ve vícebojích se pro rok 2012 stala AO TJ Slavoj Stará BoleslavM ČR na 10 000 metrů na dráze se uskuteční v Hradci Králové. M ČR ve vícebojích dorostu, staršího a mladšího žactva bude pořádat TJ TŽ Třinec. Domácí šampionát v běhu do vrchu bude pořádat ČTBK Iscarex v obci Dolní Morava. M ČR na dráze žactva se uskuteční v Olomouci. M ČR juniorů, juniorek, dorostenců a dorostenek bude pořádat Pražský atletický svaz.

Karolína Farská

Vytisknout