přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

21. října 2009, 16:30

Rosolová zkusí v hale čtyřstovku

Lavírování všestranné Denisy Rosolové mezi disciplínami možná rozlouskne halová sezona. Svěřenkyně Aleše Dudy chce na čtvrtce splnit limit na halové MS.

„Podívali jsme se s trenérem na limity a usoudili, že když jsem dala 53.6 bez speciálního tréninku, a limit je 53.20, proč to nezkusit?“ pokládá si Denisa Rosolová, dříve Ščerbová, řečnickou otázku. Už od září tak především nabírá kilometry, naopak shodila nějaké to kilo. „Měla jsem už 65 a teď jsem zpátky na 60. Jde to hodně poznat, všechno je teď mnohem ‚lehčí‘,“ přiznává úspěšná mládežnická závodnice. „Skákat jsem v létě delší dobu kvůli zranění nemohla, a tak jsem především běhala.“ Sice nezopakovala mistrovský titul na dvoustovce z loňska, skončila však druhá za další nespecialistkou Škrobákovou.


Loni na HMS pomohla štafetě 4x400 m ke čtvrtému místu - foto: www.graf.cz

„Trenér je z toho, jak běhám, nadšený,“ vypráví svěřenkyně Aleše Dudy, „zatím ale běháme především objemy. Uvidíme, až jak mi půjde nějaký speciální trénink. Už teď se mi svírá žaludek.“ Jak tedy vypadá nynější příprava Rosolové? „Je to něco jiného, je potřeba mít více naběháno. A tak teď opravdu především běháme a běháme. Dřív jsem výběhy skoro nechodila, teď jdu třeba desítku. Dostala jsem od sponzora sport tester, trenér si to pak dá do počítače, takže nic neošidím. Když běhám na stadionu, určitě je tam o jednu sérii navíc.“

Nové tréninkové zaměření však neznamená vale ostatnímu, čemu se dosud věnovala. „Budeme se rozhodovat podle toho, jak mi to půjde. Určitě se ale chystám v hale i na dálku a víceboj. Co bude na venkovní sezonu, to se teprve uvidí.“ Jak bude vypadat příprava, v tom má Rosolová do konce roku jasno. Příští týden stráví tréninkově v Prostřední Bečvě, poté pět dní v Tatrách na začátku listopadu, v prosinci se pak chystá do tepla, na dva týdny do Tuniska.

Michal Procházka

Vytisknout