přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

21. června 2011, 16:52

Rosolová zaběhla nejrychleji úvodní úsek štafety

Na mistrovství Evropy družstev ve Stockholmu se vedle tahounky ženského kvartetu na 4x400 metrů blýskl i v tom mužském Maslák, který v rámci druhých úseků zůstal jen těsně za Polákem Marciniszynem.

Rusové ovládli čtvrtkařskou štafetu téměř o vteřinu před Francouzi a kralovali i na jednotlivých úsecích. Nejrychlejší byli na prvním, kde běžel Maxim Dyldin 46.0, na třetím zásluhou 45.36 Pavla Trenichina i na závěrečném, kde finišoval Denis Alexejev za 45.39. Pouze druhou čtvrtku zvládly lépe jiné dresy než ruské, Polák Marcin Marciniszyn si zapsal 45.2 a pouze o desetinu vteřiny „pomalejší“ byl český zástupce, 20letý Pavel Maslák (45.3).


Nejrychlejší čtvrtkařka na 1. úseku při ME družstev
ve Stockholmu, Denisa Rosolová - foto: www.graf.cz

Většinou to byly ruské čtvrtkařky, kdo suverénně vládl štafetám, teď svou pozici naopak musely – oproti svým mužským kolegům – mnohem více hájit, zejména před dotírajícími Britkami. Ty měly nejlepší poslední dva úseky – v takřka shodných časech: Lee McConnellová si zapsala 50.60 a Perri Shakes-Draytonová 50.61, nakonec však o 4 setiny ve finiši podlehla. Ruskému dresu patřila nejrychlejší druhá čtvrtka zásluhou Xenije Zadorinové (51.9), z bloků zvládla jeden ovál Denisa Rosolová dokonce ještě o něco rychleji – 51.4.

Údaje od ST-Sport Timing zveřejnily EME News.

Michal Procházka

Vytisknout