přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

27. srpna 2011, 14:23

Rosolová vybojovala semifinále, Šebrle v polovině třináctý

V korejském Tegu se uzavřel první soutěžní den 13. mistrovství světa v atletice. První medaile si kompletně rozebraly Keňanky.

Čtvrtkařka Denisa Rosolová postoupila do nedělního semifinále čtvrtky, když ve svém rozběhu obsadila čtvrtou, přímo postupovou pozici, o kterou musela bojovat s Britkou Sandersovou. "Napínala jsem i sama sebe, dala jsem do toho všechno. Asi nejsem tak ready, jak jsem si představovala. Věděla jsem, že první dvoustovka musí být rychlá, ale nešlo to. Ovšem podle výsledků se trápilo více holek. Třeba se na zítřek lépe vyspím a bude to úplně jiné," prohlásila halová mistryně Evropy, která byla v porovnání dosažených času s 52.51 devatenáctá.

V zítřejším semifinále ji tak zřejmě nečeká ideální dráha, navíc se musí vyrovnat s tvrdým postupovým klíčem dvou přímo postupujících z každého z běhů a dalších dvou na čas. "Nemám na výběr. Musím to nakopnout, pak se může stát cokoliv. Třeba si tělo řekne, že ještě může," doufá svěřenkyně Martiny Blažkové.

V semifinále se nepředstaví Britka Ohuruoguová. Olympijská vítězka a mistryně světa ulila start a byla diskvalifikována.

Roman Šebrle skočil ve výšce 205 cm, a čvtrtku zaběhl za 51.18, čímž své své konto po prvním dnu uzavřel na 4105 b, za což mu náleží průběžná 13. příčka. "Na to, že jsem se tu nepotkal s formou, je výsledek ještě docela dobrý. Nejedou mi nohy, z čehož nemůžu nic zaběhnout ani skočit. Možná se to po této sezoně, v níž jsem byl dvakrát zraněný a limit plnil na poslední chvíli, dalo čekat," prohlásil světový rekordman, jehož hlavním cílem pro druhý den zůstává pokusit se o překonání 8200 b, což je limit na olympijské hry v Londýně. "I když závod není lehký, tak si ho docela užívám. Skákat třeba výšku před plným stadionem, to je krásný pocit, který mi po konci kariéry bude chybět," doplnil 36letý svěřenec Dalibora Kupky. 

Průběžnému pořadí vládnou dle očekávání Američané, i když svými bodovými součty možná trochu zůstávají za očekáváním. Vede Eaton s 4446 b, o 52 bodů před Hardeem. Třetí je zatím s 4310 b Ukrajinec Kasjanov.

Dnes se také rozdělovaly první medaile šampionátu. Po dopoledním triumfu Keňanek na maratonu slavily jejich reprezentační kolegyně kompletní sbírku medailí i na dráhové desítce a Keňa tak zatím absolutně dominuje pořadí národů. Zvítězila Cheruyiotová v čase 30:48.98 před Kipjegovovou a Masaiovou.  

Prvním kolem stovky prošli bez problémů všichni favorité, nejlepšího času (10.10) dosáhl i přes "úsporný režim" hvězdný Jamajčan Bolt. "Těší mě, jak vypadal můj závod. Můžete ode mě čekat jen to nejlepší," prohlásil trojnásobný olympijský vítěz a světový rekordman. Semifinále a boj o medaile jsou na programu zítra.  

Výsledky 

 

 

Adam Pražák

Vytisknout