přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

21. března 2011, 14:03

Rosolová třetí v anketě o nejlepší evropskou atletku měsíce

Českou čtvrtkařku předčila v očích hlasujících jen ukrajinská sprinterka Povhová a vítězná výškařka Di Martinová z Itálie. Mezi muži vyhrál francouzský trojskokan Tamgho.

Denisa Rosolová se dočkala dalšího ocenění od té doby, co na HME v Paříži senzačně vybojovala zlatou medaili v běhu na 400 metrů. V anketě o nejlepší atletku měsíce února, do níž se výjimečně započítával i evropský šampionát, který byl až na počátku března, obsadila třetí příčku. Více hlasů obdržely jen Ukrajinka Olesja Povhová, která v Paříži vyhrála šedesátku a výkonem 7.13 ovládla světové tabulky, a především italská výškařka Antoinetta Di Martinová, která vedle titulu z HME zaujala i výkonem 204 cm z Banské Bystrice.

V mužské části ankety jsme měli zastoupení v překážkáři Petru Svobodovi, který se ale nakonec mezi nejlepší trojici nevešel. Vyhrál pokořitel světových rekordů v trojskoku Teddy Tamgho z Franci před překvapivým šampionem z hladké šedesátky, jímž se stal 32Letý Portugalec s nigerijskými kořeny Francis Obikwelu. Třetí příčku přisoudilo hlasování běloruskému vícebojaři Andreji Kravčenkovi, který v Paříži zdolal národní rekord a získal první velké zlato ve své kariéře.  

Adam Pražák

Vytisknout