přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

28. července 2010, 19:42

Rosolová: Nesmím se nechat strhnout

Ještě před mistrovstvím Evropy se rozhodovala, jestli nastoupí na dvoustovce či na dvojnásobné trati. Nakonec dala přednost čtyřstovce a udělala dobře.


obě foto: www.graf.cz
Svěřenkyně Martiny Blažkové trénuje na tuto trať necelý rok, přesto na evropském šampionátu přišel hned první velký úspěch. Postoupila do finále. Naposledy se to podařilo před dvanácti lety Heleně Fuchsové na mistrovství Evropy v Budapešti. Od té doby finálové zastoupení Česká republika neměla. Přečtěte si krátký rozhovor s Denisou Rosolovou.

Jak se Vám běželo?
Zezačátku hodně těžce. Protivítr na první dvoustovce, to byla doslova hrůza. V zatáčce jsem myslela, že je McConnellová vedle mě, ale pak už jsem na obrazovce viděla, že je za mnou. Tak jsem závěr vypustila…

Šetříte síly na finále?
Proč bych měla běžet na první místo za každou cenu…přesně tak, pošetřím síly.

Jaké rady jste dostala před závodem od trenérky?
Už od Gatesheadu jsem věděla, že jakmile mě někdo doběhne, nesmím se nechat strhnout. Musím běžet sama na sebe. To byl dnes můj hlavní úkol a ten jsem splnila.

Asi bylo i výhodou, že nebyly rozběhy…
V rozběhu bych neběžela tak rychle…ale určitě to nějaké síly ušetří.

Považujete postup do finále za úspěch?
Určitě, jsem strašně ráda. Na čtvrtku netrénuju pořádně ani celý rok. Nevím, jak by to dopadlo na dvoustovce. Dráha je v Barceloně rychlá, ale tady můžou běžet rychle úplně všechny.

Na levé noze máte růžové a modré tejpy, nějaký problém?
Ne, to je spíš taková jistota. Jak říkal Standa Tábor, aby mi to na té čtvrtce slušelo. Dneska to má skoro každý, je to taková móda, i ponožky jsem k tomu sladila…(s úsměvem).

Karolína Farská, Michal Procházka

Vytisknout