přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

24. července 2009, 13:05

Rosolová měla ve Slovinsku obnovenou premiéru v dálce

První místa na mezinárodním mítinku Krka 2009 ve slovinském Novém Městě obsadili čtvtkaři Jiráň a Eidrnová a dálkařka Rosolová, která při prvním startu po zranění skočila 621 cm.

Pro bronzovou medailistku z HME 2007 Rosolovou to byl první start v sektoru po komplikovaném zranění kotníku, které si přivodila před dvěma měsíci na prvním extraligovém kole. Do závodů se sice vrátila již koncem června na mistrovství republiky, bolest ji však dovolovala startovat pouze ve sprinterských disciplínách. Ve finále dvoustovky obsadila druhé místo. 

Na středečním mezinárodním mítinku Krka ve Slovinsku si poprvé troufla i na soutěž dálkařek a vyhrála ji výkonem 621 cm (vítr -0.1). Ke kýženému limitu na MS by však potřebovala skočit o alespoň 44 cm více, čas na to má do 2. srpna, kdy končí nominační období.

Ve Slovinsku startovali i další čeští reprezentanti. Pavel Jiráň nenašel po výkonu 47.23 přemožitele na čtvrtce, obdobně se vedlo jeho kolegyni z disciplíny Drahomíře Eidrnové, které časomíra ukázala vítězný čas 54.61. Veronika jelínková byla v témže běhu s 56.96 čtvrtá.  

Diskař Libor Malina obsadil druhou příčku po výkonu 58.32, Miroslav Pudivítr byl s 55.63 čtvrtý. Ondřej Hanuš dosáhl po výkonu 15.42 na druhé místo mezi trojskokany. Kladivářka Romana Grómanová byla s 54.81 m šestá.

Výsledky z mítinku zde. 
 

Adam Pražák

Vytisknout