přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

1. dubna 2011, 10:20

Rosolová končí s atletikou. Zkusí modeling!

Sbírala úspěchy jako dálkařka, pak složila český rekord v pětiboji. Loni přešla na čtvrtku, a po zisku titulu halové mistryně Evropy se zdálo, že je změnám konec. Opak je pravdou.

Po úspěchu série odvážných fotografií, které nafotila pro webové stránky xman.cz, se Denisa Rosolová rozhodla pro dráhu modelky. „Až mi bude padesát, řeknu si, že jsem vypadala pěkně,“ pochvalovala si v rozhovoru, který vznikl při focení v Evině rouše (stejně jako zmíněné fotografie jej naleznete zde). Po něm podle dobře obeznámeného zdroje podepsala roční smlouvu, v jejímž rámci kývla i na módní přehlídky.

Zatím prý neumí moc chodit po molu, ale bude-li nejhůř, agentura, která na Rosolovou bleskově získala práva, prý v případě nouze nainstaluje umělý povrch, pro větší bezpečnost i případně doskočiště s pískem. „V tretrách bych to určitě zvládla, jestli se mi tam ale někdo připlete, odstrčit se nenechám,“ řekla s odkazem na zlaté finále v Paříži, kde uspěla přes větší i menší kolizi. Ze začátku tak bude teď už bývalá atletka předvádět nějaké sportovnější oblečení, aby se na molu nepřerazila.

Nešťastná je trenérka Rosolové Martina Blažková. Nejprve probrečela štěstím několik dní poté, co se jí díky skvělému výsledku její svěřenkyně na HME svět převrátil vzhůru nohama (viz foto), nyní aby si zvykala na drsnou realitu, že její závodnice dala běhání po oválu vale. „Nechce si to nechat od nikoho vymluvit. Nepomohlo, ani když jsem se jí pokoušela uplatit jejími oblíbenými steaky, “ líčí smutně.

objimani s trenerkou po HME_JK_v.JPG
Po zlatu se trenérce převrátil svět. A nyní zase;
foto: J. Kucharčík Také se nám podařilo získat exkluzivní prohlášení poražené Olesji Krasnomovecové. „Što dělajet eta Rosolová?“ nemohla uvěřit Ruska, podobně jako komentátorka tamní národní televize, když popisovala finiš Denisy při finále ME, v němž zdolala její favorizované krajanky. „Kdybych věděla, že chce vyhrát jen proto, aby získala lepší smlouvu v modelingu, strčím do ní v té cílové rovince pořádně. Medaili by měla podle mě vrátit, taková neúcta k soupeřkám,“ rozčilovala se Krasnomovecová.

My v redakci máme pro krok Rosolové větší pochopení. Přejeme jí úspěch a budeme ji mimo atletickou dráhu pro vás, čtenáře atletika.cz, nadále sledovat.

Apríl