přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

14. března 2017, 09:12

Rosolová je po operaci

Denisa Rosolová podstoupila v pondělí ráno dlouho plánovanou a také o týden odloženou operaci nohy a dnes byla již propuštěna z motolské nemocnice do domácího ošetřování. Jak celý zákrok proběhl a jaké jsou její plány do příštích týdnů?

Deniso, jak proběhla plánovaná operace?
Vše proběhlo bez komplikací. Bylo to hodně rychlé. V půl deváté mě uspali a za hodinku už jsem byla vzhůru. Nyní mám berle a na operovanou nohu mám lehce našlapovat.

Původně jste měla být operována hned po návratu z Bělehradu. Proč se to o týden posunulo?
Bylo to z toho důvodu, že tělo bylo po pádu hodně potlučené. Potřebovalo ještě chvíli času, aby zregenerovalo po úrazu a nehrozilo tak riziko nějaké infekce. Navíc jsem musela absolvovat ještě nějaká vyšetření.

O jaká se jednalo?
Byla jsem na magnetické rezonanci s ramenem, které mě bolelo asi nejvíc. Naštěstí tam nic nenašli. Teď už je to o hodně lepší.

A jaká vás ještě čekají?
Ve čtvrtek mě čeká pooperační prohlídka. Pak bych si ještě chtěla dojít za rezonanci s kolenem, které mě také pobolívá.

Co vás čeká v následujících týdnech?
Nyní budou mít hodně práce hlavně fyzioterapeuti. Pokud vše půjde dobře, mohla bych deset dní po operaci odhodit berle. Věřím, že do měsíce bych mohla snést již větší tréninkovou zátěž.

Jak se budete nyní udržovat v kondici, když nebudete moci běhat?
Budu se snažit plavat. Dokonce jsem si sehnala i trenéra na plavání. V bazénu nejsem zrovna jako doma. Trenér se mnou bude mít asi hodně práce.

Chystáte se na nějaký tréninkový kemp do zahraničí?
Měly bychom 17. dubna odletět na čtrnáctidenní soustředění na Tenerife, kde to máme již vyzkoušené. Pokud budu schopná, ráda bych předtím ještě absolvovala týdenní kemp v Nymburce.

Věříte, že se stihnete dostatečně připravit na mistrovství světa?
Mám velkou chuť do tréninku. Spoustu lidí by napadlo, že mě mohl ten pád v Bělehradě zlomit, ale mě to spíš nakoplo. Mám dobrý základ ze zimní přípravy, což se ukázalo už v průběhu halové sezóny. Velmi pravděpodobně začnu závodit později než v některých minulých sezónách, ale do světového šampionátu v Londýně zbývá dost času. 

Petr Jelínek, foto: A. Gräf

Vytisknout