přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

16. června 2010, 13:27

Rosolová druhá v evropské anketě o atleta měsíce května

Její čtvrtkařský výkon ze Zlaté tretry Ostrava předčila v očích hlasujících pouze britská vícebojařka Ennisová. Mezi muži vyhrál oštěpař Thorkildsen.

Svým vynikajícím časem 50.85, jímž pobila světovou elitu, nadchla Denisa Rosolová nejen diváky na vítkovickém stadionu. Usoudit to lze z výsledků ankety o nejlepšího evropského atleta měsíce května, v níž se Denisa umístila na druhém místě za mistryní světa ve víceboji Jessicou Ennisovou, která součtem 6689 b ovládla deštěm zkrápěný mítink v Götzisu. Pro čtyřiadvacetiletou Britku to přitom není zdaleka první triumf v anketě, jen letos vyhrála už v lednu a březnu, kdy se v Dauhá stala halovou šampionkou.
Na třetím místě v měsíci květnu skončila polská kladivářka Anita Wlodarczyková, jíž se však ještě nepočítalo vylepšení vlastního světového rekordu, kterého dosáhla až začátkem června na mítinku v Bydhošti. 

Mezi muži hlasující nejvíce zaujal norský oštěpař Andreas Thorkildsen, jemuž se zatím jako jedinému letos povedlo přehodit 90metrovou hranici a daří se mu držet neporazitelnost i na mítincích Diamantové ligy. Druhou příčku v anketě obsadil moldavský maratonec Jaroslav Musinschi, který se v Düsseldorfu blýskl časem 2:08:32, třetí skončil překvapivý vítěz padesátky na chodeckém Světovém poháru Matej Tóth ze Slovenska.
 
Anketu o atleta měsíce vyhlašuje Evropská atletika (EA) a pořádá ji na svých internetových stránkách european-athletics.org. Hlasy veřejnosti se do konečného výsledku promítnou z jedné třetiny, o zbytek se rovnou měrou podělí média a odborníci.

Adam Pražák

Vytisknout