přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

14. dubna 2011, 11:05

Rosolová bude na sběratelském razítku

Nečekaného úspěchu české čtvrtkařky na Halovém mistrovství Evropy v Paříži si všimla Česká pošta a připravila s Rosolovou takzvané příležitostné razítko.

Překvapený výraz Denisy Rosolové po zisku titulu evropské šampionky si jistě každý vybaví. Teď připravila Česká pošta svěřenkyni Martiny Blažkové další překvapení, když ji umístila na „ruční příležitostné poštovní razítko“ s textem: „Mistryně Evropy, 400 m hala Bercy, Paříž, Denisa Rosolová“ a portrétem atletky.


zdroj: ceskaposta.cz

Sběratelský kousek zaujme především filatelisty, neboť se bude používat jen v krátkém období Velikonoc od pondělka 18. do dalšího úterka 26. dubna. Rosolové udělal „vlastní štempl“ pochopitelně radost, na sociální síti Facebook to ve vtipu komentovala: „Bankovku bych brala, ale pořádně vysokou, ať mě nemá kde kdo.“

Česká pošta příležitostná razítka připravuje pravidelně, se sportovní tematikou vydala letos již například k 80. narozeninám slavného fotbalisty Josefa Masopusta nebo ke sportovním hrám poštovních zaměstnanců. V dubnu se vedle artefaktu s Rosolovou chystá ještě „kousek“ k 45. výročí Olympsportu. Zájemci, kteří razítko v daném období nezískají, si mohou za menší obnos objednat jeho dodatečný otisk. A kdo by si jej chtěl na přání nechat udělat, možnost tu také je, ale náklady už jsou řádově podstatně vyšší.

Michal Procházka

Vytisknout