přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

10. září 2010, 11:32

Rosolová a Balner obsadili v Milánu třetí místa

Dva z českých zástupců se na mítinku evropského okruhu prosadili na stupně vítězů. Po nezdaru na konci srpna se parádně představila jihoafrická půlkařka Semenyaová.

Denisa Rosolová doběhla na čtvrtce v městě módy na třetí příčce. V čase 51.86 podlehla svěřenkyně Martiny Blažkové pouze vítěznému duu Amy Mbacke Thiamová a Libania Grenotová. Senegalská sprinterka se prosadila před domácí zástupkyní o pouhou setinu (51.32 vs. 51.33). Grenotová porazila Rosolovou stejně jako na mistrovství Evropy, kde se seřadily na čtvrtém a pátém místě. Česká reprezentantka si připsala již šestou čtyřstovku v sezoně i kariéře pod 52 vteřin.


Denisa Rosolová - www.graf.cz

Tyčkař Michal Balner stále drží vcelku vysoký výkonnostní standard, když skočil 555 centimetrů. Lepší než svěřenec Boleslav Patery byli v mílánské „Arena Civica“ jen Malte Mohr a Giuseppe Gibilisco, kteří zdolali laťku o 15 cm výš. Jelikož měli Němec i Ital stejný zápis, o prvenství se podělili. Druhý český zástupce v sektoru Štěpán Janáček, skončil s 520 cm na děleném osmém místě.

Půlkařka Caster Semenyaová se podle všeho vrátila již i výkonnostně a napravila fiasko z posledního srpnového dne v jiném italském městě Roveretu. V Miláně se svou třetí nejrychlejší osmistovkou kariéry 1:58.16 zařadila na šesté místo letošních tabulek, mezi juniorkami je vůbec nejlepší. Statistikám vévodí Američanka Johnsonová, před Ruskou Savinovovou a Keňankami Langatovou a Jepkosgeiovou, stejného času jako nyní Jihoafričanka dosáhla Jamajčanka Sinclairová ve Splitu. Velmi dobře si včera vedla také Francouzka Dehibaová, národní rekordmanka na 1500 metrů si vylepšila osobák na půlce, když se poprvé dostala pod 1:59, o 33 setin.

Na trojce zazářil neznámý Etiopan Alamirew Yenew, jenž v osobním rekordu 7:28.82 zaostal pouhých 12 setin za světovým výkonem roku krajana Tariku Bekeleho. Poloviční trať ovládl Novozélanďan Willis za 3:35.17. Ostře sledovaný francouzský rychlík Lemaitre tentokrát prolétl stovku vítězně za průměrných 10.18, v mírném protivětru 0.6 m/s. Zajímavějšího výkonu však dosáhl na dvojnásobné trati Andrew Howe, specialista dálkař(!) proběhl půl oválu ve třetím evropském čase roku 20.30 (+0.6). Čtvrtku ovládl kostarický rekordman Brenes za 45.52, půlku Keňan Kinyor (1:46.27).
A ještě k ženským disciplínám, o nichž zatím nebyla zmínka: stovku zvládla nejrychleji Britka Turnerová (11.51), výšku domácí di Martinová (193) a trojskok Rumunka Gavrilová, jež zvítězila větrnými 14.19 (3.1), ale k výhře by jí stačilo i regulérních 14.02 (1.4).

Výsledky naleznete zde.

Michal Procházka

Vytisknout