Romana Dubnová skočila limit na HME

23. ledna 2007, 19:27

Výškařka Dubnová vyhrála Ostravskou laťku a je první českou atletkou se splněným limitem na halové mistrovství Evropy!

Na 3. ročníku Ostravské laťky, která je součástí Moravské Daylong Tour, zvítězila Romana Dubnová výkonem 1.92 metru. To je limit na březnové HME v Birminghamu. Je tak první z českých atletů. "Je to samozřejmě fajn a jsem moc ráda, že jsem to zvládla na začátku sezony. Ale neznamená to, že bych teď polevila," řekla s úsměvem vítězka.

Dubnová se přes 192 cm přenesla na druhý pokus. Ani druhá Marina Aitovová z Kazachstánu, ani třetí Jekatěrina Kuncevičová z Ruska tuto výšku nezvládly a skončily za Dubnovou s výkonem 1.89 m.

Romana Dubnová se již jako osamělá v soutěž pokoušela o nový rekord mítinku 1.95, ale neúspěšně. "Viděla jsem ty pokusy na opakovačkách, bylo to přehecované," popisovala Dubnová. "Publikum bylo skvělé, mám výhodu, že jsem tu skoro doma. Těším se do Třince na další závod. Sice u mě platí, že dobré výkony podávám jen každý druhý závod, ale pokud vydrží koleno, bude to v Třinci dobré."

Další z českých výškařek  Barbora Laláková v Ostravě neskákala. "Zatím jsme se vzhledem ke zdravotnímu stavu rozhodli neskákat," řekl trenér Michal Pogány. "Uvidíme zítra, zda-li bude Barbora závodit v Třinci." 

Kompletní výsledky naleznete zde.

Z výsledků:

1. Romana Dubnová (ČR) 1.92, 2. Marina Aitova (Kaz.) 1.89, 3. Jekaterina Kuntsevich (Rus.) 1.89, 4. Andrea Ispan (Rum.) 1.85 a Emma Green (Švéd.) 1.85, 6. Oana Pantelimon (Rum.) 1.85 a Maresa Cadienhead (Kan.) 1.85.

David Klempíř
Vytisknout

Krátce

04.12.2016 14:17 O Zuzaně Hejnové vyšla kniha s podtitulem Rychlá holka, autorem je Tomáš Klement.

Archiv zpráv

Kalendář událostí