přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

10. července 2003, 20:56

Roman Šebrle jasným favoritem mítinku v Ratingenu

Bez výraznějšího odporu soupeřů by měl dokráčet k prvenství na mítinku v Ratingenu český desetibojař Roman Šebrle.

Při poslední možné prověrce největších favoritů letošního mistrovství světa totiž budou chybět Tomáš Dvořák, Tom Pappas i Erki Nool. "Škoda že v Ratingenu nebudou startovat, měl bych tak mnohem větší motivaci," zdůraznil Šebrle význam kvalitní konkurence. Sám světový rekordman start na mítinku v Ratingenu dlouho zvažoval: "S trenérem Kupkou jsme se rozhodli po závodech v Götzisu." Roman Šebrle je prototyp závodníka, který preferuje měření sil se soupeři před tréninkem. "Mám rád závodění, pokaždé si to užívám. Proto také do Ratingenu jedu," řekl osmadvacetiletý vícebojař. Roman Šebrle v současné době několik týdnů netrénuje, ale v Ratingenu očekává další kvalitní výkon: "Chtěl bych se dostat přes 8700 bodů," zkonkretizoval Šebrle.

"Žádný útok na světový rekord v Ratingenu neočekávám," uvedl ke svým ambicím na mítink, který se koná tuto sobotu a neděli. "Určitě bych ale nechtěl prohrát, chci udělat co nejlepší výkon," dodal Šebrle, který před pěti týdny v rakouském Götzisu vytvořil nejlepší světový výkon této sezony 8807 bodů. Týden po závodech v Ratingenu bude mít Roman Šebrle volnější program. Odpočinek si bude zpestřovat především plaváním a dalšími doplňkovými sporty. Poté úřadujícího evropského šampiona čeká soustředění v jižní Francii, které potrvá téměř tři týdny. "Do Francie pojedu hlavně dohnat sílu, jinak bude soustředění zaměřené na všechny oblasti tréninku," řekl Šebrle k devatenáctidenní přípravě, kde se vedle posilování bude věnovat zejména

rychlosti a rychlostní vytrvalosti. Soustředění absolvuje také se svým kolegou z tréninkové skupiny Dalibora Kupky Jiřím Mužíkem.

Tomáš Klement

Vytisknout