přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

26. února 2009, 21:58

Roman Novotný zatím na medaili nemyslí

Česká dálkařská jednička se v O2 Areně prezentovala halovým osobním rekordem 805 cm a v aktuálních evropských tabulkách mu patří šestá příčka.

Roman Novotný zaskákal dnes na mítinku skvěle, hned tři pokusy z jeho série se točily kolem 8metrové hranice a hned dva byly dokonce za ní. Novotného série: 7.62 - 8.01 - 7.98 - x - 8.05 - x) „V Turíně je mým cílem postup do finále,“ zůstává přesto svěřenec Michala Pogányho skromný. „Když do něj postoupím, možná začnu myslet na medaili,“ připustil Novotný, „jsem zvyklý dávat si postupné cíle.“

Na otázku zda mu přijde, že se již stabilizoval – za osm metrů skočil letos spolu s Liévin již třikrát, odpovídá opět zdrženlivě: „Na mistrovství republiky před pár dni jsem skočil jen 764. To byla hodně velká ostuda,“ zhodnotil velmi sebekriticky výkon, za který bral titul. Připadá si prý zkušenější než třeba loni, to určitě ano, přesto tvrdí: „Dálkaři mají ideální věk 28 let, do toho mi ještě kus chybí,“ vyloudil se z klidné tváře 23letého skokana úsměv. „Na český rekord se moc nedívám,“ řekl na adresu výkonu 818 cm Milana Gombaly.

Dnes se prý soustředil především na souboj s Kubáncem Camejem. S bronzovým mužem z Pekingu měl před dneškem bilanci 1:1. „Chtěl jsem skóre přenést na svou stranu, tak jsem rád, že se mi to povedlo,“ řekl spokojeně. „Hodně mi dnes pomohlo prostředí, diváci byli skvělí. Povrch tady skvěle pruží, to je pro mě ideální, řekl bych vůbec pro skokany, viděli jste ve výšce,“ řekl s odkazem na 196 cm Ivy Strakové. „Horší to možná bude pro sprintery,“ pokrčil rameny.

 

Michal Procházka

Vytisknout