přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Romain Barras jediným francouzským trumfem?

Zbytek jmen v nominaci na mezistátní utkání ve vícebojích v Praze nevzbuzuje přehnané obavy.

Mužskou část výpravy tvoří Romain Barras, Rudy Bourguignon, Nadir El Fassi a Bruno Lambese. Z vícebojařek přicestují Antoinette Nana Djimouová, Emilie Boulleretová, Gabriela Kouassiová a Audrey Armandová.

Romain Barras skončil loni na mezistátním utkání čtvrtý se ziskem 5650 bodů a je to i jeho osobní rekord v hale. Zkušenosti ze závodů na dráze má Barras například z Helsinek, kde se umístil na 7. místě. Jeho největší medailí je zlatá z Univerziády v roce 2003, kdy výkonem 8196 vybojoval svůj osobní rekord a zapsal se na 7. místo francouzských desetibojařských tabulek všech dob.
     Rudy Bourguignon loni rovněž reprezentoval svojí vlast na mezistátním utkání a umístil se osmý. Jeho osobní rekord ze sedmiboje má hodnotu 5679 a z desetiboje 8025 bodů. Oba rekordy si udělal Bourguignon v roce 2005.
     Papírově nejsilnějším článkem francouzské výpravy je sympatický mladík Nadir El Fassi. Loni dvaadvacetiletý vícebojař vybojoval v roce 2005 bronz na Univerziádě v Izmiru (7724 bodů). Podíval se i do Madridu na halové mistrovství Evropy, kde si vybojoval 9. místo. Jeho osobní rekord v hale je 5844 bodů.
     Nejzkušenějším Francouzem bude v Praze atlet černé pleti Lambese Bruno. V dubnu oslaví 37. narozeniny. Rodák z Paříže drží svůj osobní rekord v desetiboji 7756 bodů již od roku 2001.
     Kromě El Fassiho startovali v roce 2005 nominovací vícebojaři v Talence, kde obsadili 5., 6. a 13. místo (Barras, Bourguignon a Bruno).

Největší nadějí francouzského pětiboje je, alespoň podle zveřejněných nominací, Antoinette Nana Djimou. Nejmladší z Francouzek skončila loni na mezistátním utkání čtvrtá se ziskem 4.039 bodů. V hale však již dokázala i 4196 bodů. Největším úspěchem dvacetileté vícebojařky černé pleti je 4. místo na juniorském MS v roce 2004.
     Překvapit a zaskočit naše reprezentantky by mohla zkušená Emilie Boulleretová. Síla čtyřiatřicetileté závodnice je spíše v bězích. Její osobní rekord v pětiboji má hodnotu 4151 bodů.
     Gabriela Kouassiová dokázala v hale zatím nejlépe 4059 bodů, pod širým nebem byla nejlepší v roce 2002, kdy si utvořila rekord v sedmiboji 5593 bodů. Z nominovaných Francouzek má Kouassiová nejlepší výšku (1.86 m).
     Audrey Armandovou mohou znát české vícebojařky z loňského klání ve francouzském Clermont Ferrand. Tehdy Armandová skončila třináctá, když získala o 4 body více, než naše Eliška Klučinová. Její osobní rekord z haly má hodnotu 3811 bodů.

Více informací o mezistátním utkání naleznete v sekci Zaostřeno na...

David Klempíř

Vytisknout