Rok po havárii byla Pichrtová šestá

sobota 24. listopadu 2007
Česká vrchařka startovala na dobře dotovaném Obudu Ranch Mountain Race v Nigérii, kde před rokem měla těžkou dopravní nehodu.

Vicemistryně Evropy a šampionka z neoficiálního MS se postavila nejlepším konkurentkám z Evropy a především špičkovým běžkyním „Černého kontinentu“. Pět z nich bylo nad její síly.

Závod vyhrála Keňanka Rita Jeptoová. Vítězka bostonského maratonu z loňského roku zvládla 11,5 km dlouhou trať s převýšením 800 metrů za 51:42 min. Etiopanka Ashu Kasimeová měla na druhém místě ztrátu 19 vteřin, o dalších 68 sekund zpět byla v cíli v nadmořské výšce skoro 1600 m.n.m.  Angela Mutukuová (Keňa). Čtvrtá byla první z Evropanek, Norka Anita Everstenová, která za zády přivedla další Keňanku Mary Jepkosgeiovou a Annu Pichrtovou. Ta na vítězku ztratila 1:46 min. Za šesté místo jí náleží odměna 6000 USD.

Mezi muži se radoval Etiopan Habtamu Awash, který vyhrál za 42:50 před Uganďanem Geofrey Kurusou a Johnem Sompolem z Keni. Awash si stejně jako vítězka ženské kategorie vydělal na Prize money 50 000 USD.

Anna Pichrtová má z Nigérie krajně rozporuplné zážitky. V roce 2005 zde Anna Pichrtová vyhrála premiérový ročník mezinárodního Obudu Ranch Mountain Race, k loňské obhajobě  ani nenastoupila. Důvod při tom rozhodně nebyl na její straně. Při cestě na závody totiž mělo auto, ve kterém jela spolu s Polkou Izabelou Zatorskou, havárii, a Pichrtová skončila místo na startu v nemocnici.

A přestože její zranění šlo definovat jako vážné a jeho následky si ponese patrně po celý život, Pichrtová se dokázala vrátit ve velkém stylu a ještě v této sezoně získala titul vicemistryně Evropy a neoficiální světové šampionky. K tomu získala prvenství ve vrchařském seriálu a v domácí anketě Atlet roku jí hlasující začlenili do první desítky.