přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Robles a Jelimová do Prahy nepřijedou, na rekord však zaútočí Kaki

Po zranění Dayrona Roblese přišel mítink rekordmanů o další hvězdu. Místo Pamely Jelimové však diváci v O2 areně tak na kilometru uvidí Abubakera Kakiho, také on by měl atakovat světový rekord.

Dayron Robles si na pátečním mítinku v Düsseldorfu přivodil zranění, po kterém se rozhodl ukončit halovou sezonu. Kubánský překážkář měl být ozdobou pražského mítinku, pořadatelé si od světového rekordmana na venkovní stodesítce slibovali překonání 15 let starého halového maxima Colina Jacksona 7.30. Loni právě v Düsseldorfu běžel Robles 7.33.


Nový tahák mítinku v Praze, Súdánec Kaki, na snímku při MS juniorů v Bydhošti - foto: graf.cz

Čerstvější je zpráva od odřeknutí účasti od další olympijské vítězky Pamely Jelimové. Půlkařská šampionka a juniorská rekordmanka pod otevřeným nebem měla útočit na kilometru na čelo historických tabulek, jimž vévodí třemi časy Maria de Lurdes Mutolaové. Nejlepší čas Mozambičanky má hodnotu 2:30.94. Keňanka však pocítila pokles formy a raději se ze startu v O2 areně omluvila.
Managementu mítinku se však podařilo sehnat výraznou náhradu. O totéž, co měli v plánu u Jelimové, se má pokusit na stejné trati Abubaker Kaki Khamis. Súdánec má společné s Keňankou i to, že drží juniorský světový rekord na půlce, a tak není vůbec nereálný atak SR na kilometru. Už má jeden pokus letos na kontě, v Gentu nestačil na čas Wilsona Kipketera 2:15.96 o 1.23 sekunddy. V pátek bude rekordu 9 let, fenomenální Keňan rekord zaběhl v dánských barvách v Birminghamu.

Další hvězdy v čele Jelenou Isinbajevovou se do Prahy chystají. Ruská tyčkařka, která v neděli zdolala pět metrů již také v hale, slíbila, že to nebylo její letošní poslední slovo. I přes změnu na v kilometru zůstává v plánu osmistovka pro muže. Utkají se tam Wilfred Bungei, olympijský vítěz, Ismail Ahmed Ismail, lídr letošních tabulek, a také Boaz Lalang, v Düsseldorfu podlehl Ismailovi, ale přemohl Borzakovského. Dalšími top atlety mítinku jsou výškařka Blanka Vlašićová, vytrvalkyně Meseret Defarová, překážkářka Dawn Harperová. Z domácí elity se představí Roman Šebrle, Petr Svoboda a další.

Podle serveru www.sazkaticket.cz je stále přes 4500 vstupenek k prodeji

Michal Procházka

Vytisknout