Róbert Štefko na startu mistrovství ČR v krosu

22. listopadu 2005, 16:12

Vytrvalec a držitel několika slovenských rekordů Róbert Štefko je jednou z hvězd, které se tuto sobotu postaví na start mistrovství České republiky v přespolním běhu všech kategorií.

Bojovat o cennou medaili i nominaci na prosincové mistrovství Evropy v nizozemském Tilburgu bude s běžci zvučných jmen. Jan Bláha, David Gerych, Tomáš Krutský a další více než čtyřicítka běžců poměří své síly na desetikilometrové trati. Chybět bude Pavel Faschingbauer pro zranění kotníku, které si přivodil na letošní Velké kunratické. Nejpočetnější výpravu v kategorii vytrvalců (9 běžců) vyslal AK Kroměříž.

V ženské kategorii na šest kilometrů můžeme čekat zajímavé časy od Lucie Müllerové či Barbory Dibelkové, páté nejlepší atletky tohoto roku. Překvapit může Romana Vlasáková, která jakožto domácí běžkyně zná velmi dobře trať.

Letošní ročník MČR v krosu se uskuteční 26. listopadu v České Lípě. Běžecký den začíná v 9:30 hodin Lidovým během na 2 km, poté budou následovat mladší kategorie běžců. V 11:35 se na start postaví muži - mílaři, v 11:55 ženy a ve 13:30 bude odstartován běh mužů - vytrvalců. Svojí účastí mistrovství republiky zaštítí starostka České Lípy, paní Hana Moudrá, a oba místostarostové. Záznam z mistrovství ČR odvysílá Česká televize 27. listopadu ve 14:35 hodin.

Více informací naleznete v sekci ZAOSTŘENO NA...

David Klempíř
Vytisknout

Krátce

01.12.2016 08:58 Mistrovství světa družstev v chůzi bude v roce 2018 hostit čínský Tchaj-cchang.

Archiv zpráv

Kalendář událostí