přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Řím dnes hostí třetí díl Zlaté ligy

Třetí díl Zlaté ligy se dnes uskuteční na římském olympijském stadionu. Vrcholy budou především mužská stovka a čtyřstovka.

Diváci se mohou těšit na mužskou stovku s Jamajčanem Asafem Powellem, zraněný Justin Gatlin startovat nebude, nicméně i přesto další pokus Powella o zlepšení světového rekordu je i tak velkým lákadlem. Jednoduchou pozici v boji o milionový podíl na jackpotu naopak nebude mít Jeremy Wariner, jehož soupeřem bude "senzace" z Lausanne Xavier Carter. Carter na švýcarském mítinku totiž zaběhl druhou nejrychlejší dvoustovku historie v čase 19.63. Wariner si zase v Paříži udělal časem 43.91 osobní maximum, tudíž se očekává zajímavý souboj.

O poloviční podíl na jackpotu se bude bojovat v běhu na 5000 metrů mužů, kde se střetnou Keňan Isaac Songok a Kenenisa Bekele z Etiopie, bez šancí není ani Katarčan Saif Said Šahín, světový rekordman na 3000 metrů překážek.

V ženských disciplínách bude o jackpot i nadále usilovat čtvrtkařka Sanya Richardsová, zajímavý bude i běh na 5000 metrů s Meseret Defarovou a sestrami Dibabaovými. I v ostatních disciplínách se předvede současná světová špička, žádný z českých reprezentantů se Zlaté ligy v Římě nezúčastní.

Karolína Farská

Vytisknout