přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:25

Republikový šampionát v půlmaratonu posedmé v Domažlicích

Domažlice se v sobotu 23. dubna stanou dějištěm již 12. ročníku Domažlického půlmaratonu, v jehož rámci se uskuteční mistrovství České republiky mužů a žen, juniorů a juniorek. Závod je zařazen i do Českého běžeckého poháru.

V loňském roce se na Domažlickém půlmaratonu nejvíce dařilo Róbertu Štefkovi z AK Kroměříž, v ženách byla nejlepší Zdena Holišová z KB Rožnov pod Radhoštěm. Dosud nejrychleji půlmaraton v Domažlicích běžel keňský závodník Moses Kemei, který zde kraloval v roce 2001 časem 1:02:55. Traťový rekord žen má v moci první mistryně republiky Alena Peterková, vítězka Domažlického půlmaratonu z roku 1995. Kdo se stane vítězem letošního ročníku a kdo si z Domažlic odveze mistrovský titul, zatím odhadovat nemůžeme, neboť startovní pole v podobě přicházejících přihlášek se teprve plní. Každopádně muži si v letošním roce rozdělí medaile z domácího mistrovství v půlmaratonu podvanácté v historii, šampionát vytvalkyň napíše jedenáctý ročník. A Domažlice přivítají mistrovství ČR v půlmaratonu již posedmé.

Zajímavá bude nejen vytrvalecká atletika, ale také doprovodný program, který letos organizátoři připravili opravdu bohatý.
Zkrátka nepřijdou ti nejmenší příznivci atletiky, neboť jsou pro ně na domažlickém náměstí Miru od 13ti hodin připraveny dětské atletické závody „Dětská atletika s Českou spořitelnou“ a zajímavé ceny. Diváci se mohou těšit také na výstup horolezců a slaňování z domažlické věže. Zajímavou atrakcí bude určitě hod siláků pivním sudem. Tuto „disciplínu“ vám předvedou nejen „profesionální siláci“, ale může si ji vyzkoušet každý, kdo se na to cítí.  Odměnou za účast Vám bude pivo zdarma, pro vítěze je pak připraveno piv daleko více a to v některé z malebných domažlických hospůdek. Předzvěstí Domažlického půlmaratonu bude lidový běh pro všechny příchozí. Na start se ovšem mohou postavit nejen běžci, ale vyhrazené dva kilometry můžete urazit i na kole, kolečkových bruslích či maminky se svými ratolestmi v kočárku. Výtěžek z lidového běhu bude věnován na dětské oddělení domažlické nemocnice.
Program vyvrcholí startem Domažlického půlmaratonu v 15 hodin, na fanoušky pak ještě čeká trialbike a divácká tombola.  

Podrobný program a doprovodné akce Domažlického půlmaratonu:

13:00 Muzika - po celý sportovní den bude hrát JAZZ
13:00 Dětská atletika s Českou spořitelnou (dětské atletické závody pro nejmenší, děti si mohou vyzkoušet různé atletické disciplíny hravou formou, připraveny jsou molitanové napodobeniny atletických náčiní, dětičky si mohou odnést i zajímavé ceny)
13:45 Výstup a slanění domažlické věže
14:00 Lidový běh pro všechny
14:25 Mažoretky
14:35 Seskok parašutistů na domažlické náměstí
14:45 Předstartovní "Dudácká muzika"
15:00 Hod siláků pivním sudem
15:00 Start půlmaratonu
15:30 Výstup a slanění domažlické věže
15:45 Trialbike (vystoupení cyklotrialu)
16:45 Divácká tombola

Karolína Farská

Vytisknout