přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:27

Reprezentanti se rozehřívali ve vícebojích i jinde

Víkend nabídl vedle dvou splněných limitů z mítinku v Lucemburku řadu dalších pozoruhodných výsledků české špičky.

V Praze na Chance decathlon team meetingu testovali stav své připravenosti vícebojaři. Z předpokládané sestavy pro mezistátní utkání, které se uskuteční za 14 dní v nizozemském Apeldoornu, chyběli v hale Otakara Jandery ve Stromovce pouze František Staněk, který se potýká s drobným poraněním třísel, a česká halová rekordmanka v pětiboji Denisa Rosolová, jež zvolila jiný závodní program.

To však neznamená, že by všichni zbylí kandidáti reprezentace absolvovali kompletní víceboj. Mezi muži odstoupil po překážkách kvůli potížím s kotníkem David Sazima, a když v tyči neskočil svůj čtyřmetrový základ v tu chvíli vedoucí Pavel Baar, zbyl z favoritů ve hře pouze Adam Nejedlý z Dukly Praha, který také soutěž se ziskem 5368 b s přehledem vyhrál. Druhý byl s téměř třísetbodovou ztrátou Slovák Andrej Bician, třetí příčku obsadil po výkonu 4852 b jablonecký Jan Solfronk.


Všechna fota: Jan Kucharčík

V ženské kategorie svedly očekávaný souboj o prvenství kladenská Eliška Klučinová s Janou Korešovou z USK Praha. Stříbrná medailistka ze Světové univerziády Korešová vyhrála překážky (8.60), dálku (6.06) a osmistovku 2:21.56, ale ztráty z koule a výšky, které naopak po výkonech 174 cm a 13.23 cm vyhrála Klučinové, se nakonec ukázaly jako příliš vysoké. Účastnice letního mistrovství světa v Berlíně Klučinová vyhrála se ziskem 4097 b, Korešová zůstala o 50 bodů zpět.

Do jejich souboje mohla reálně promluvit ještě Zuzana Hejnová. Národní rekordmanka z trati 400 m př., která se v hale věnuje hladké čtvrtce a alternativně právě i vícebojům, však nakonec nenastoupila do závěrečné osmistovky. Její výkony ze čtyř disciplín: 8.63 (60 m př.)/1.71 (výška)/10.49 (koule) a 5.59 (dálka).

Juniorskou soutěž vyhrál Kajetán Čásenský ze Slavie Praha (4781) a mezi dorostenci o více než tisíc bodů předčil ostatní Václav Sedlák z Dukly Praha (5084). Zajímavostí závodu bylo i vystoupení oštěpařů ze skupiny Rudolfa Černého Ireny Šedivé a Jakuba Vadlejcha.
Výsledky naleznete zde.

Další střípky víkendu
Zajímavé výsledky přinesly páteční veřejné závody PAS, za všechny jmenujme 430 cm Pavly Rybové, která se vloni vracela po krátké mateřské přestávce a běžecké výkony Denisy Rosolové, která zvládla třístovku za 38.60 a poloviční trať za rovných 18 vteřin. "Mohla jsem se víc předklonit a byly by z toho ještě zajímavější časy. Bylo to však z plného tréninku, neměla jsem žádný den volna a do úterý jsem se připravovala dvoufázově," řekla bronzová medailistka z HME 2007 v dálce, která  letos v hale chce zkusit i čtvrtku. První vážnější start ji čeká 24. ledna v Bordeaux.  

Trojskokanka Martina Šestáková testovala formu na mládežnickém mítinku v Bratislavě a bylo z toho 13.08 m. Její kolega ze skupiny Michala Pogányho, Roman Novotný, si pak v rámci mistrovství Moravy a Slezska ve vícebojích zaběhl šedesátku za 6.92, přičemž o osm setin předčil svého hlavního konkurenta v dálkařském sektoru Štěpána Wagnera. Ten však nakonec na rozdíl od Novotného absolvoval v Olomouci celý víceboj (dálka 773 cm) a skončil druhý s celkovým skóre 4656 bodů (výsledky zde).

Svou obnovenou premiéru v dálkařském sektoru si mimo pořadí v rámci sobotního přeboru kraje Vysočina vyzkoušel jinak výškařský specialista Svatoslav Ton. S dosaženým výkonem však nejspíš spokojený nebude, s bolavou achilovkou skočil 676 cm, tedy asi o metr méně, než je jeho osobní maximum v této disciplíně (výsledky zde).

Adam Pražák

Vytisknout