přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

28. ledna 2004, 16:07

Reprezentační týmy vícebojařů směřují do Nizozemí

Český národní tým v pátek odcestuje ke svému prvnímu reprezentačnímu klání v sezoně 2004.Foto: F. Macák 
V nizozemském Zuidbroeku se o nadcházejícím víkendu uskuteční tradiční mezistátní utkání v halových vícebojích. Soupeři českých družstev mužů i žen budou celky Velké Británie, Španělska, Francie, a domácího Nizozemska. Každé družstvo tvoří čtyři závodníci, do pořadí týmů se počítají výkony tří nejlepších. Při neúčasti hlavních opor posledních let Michaely Hejnové a Jany Klečkové se české ženy představí v omlazené sestavě. Nejstarší reprezentantkou bude Petra Šindelářová, která 3. ledna oslavila jednadvacáté narozeniny. Závodnice Olympu Praha se jako jediná zúčastnila mezistátního utkání ve vícebojích v loňském roce, kdy tuto soutěž přivítal britský Cardiff.


Pro rok 2004 byly dále nominovány Marie Burešová a medailistky z mistrovství světa do 17 let v roce 2003 Zuzana Hejnová a Denisa Ščerbová. „Toto mezistátní utkání je především výzvou pro mladé, tak to berou i ostatní federace. V družstvu máme perspektivní holky i kluky, na kterých můžeme stavět v budoucnu,“ uvedl šéftrenér ČAS a vedoucí výpravy do Zuidbroeku Václav Fišer.

Benjamínkem mužského celku ČR je Lukáš Patera, sedmnáctiletý závodník AC Pardubice. Vít Zákoucký, Pavel Havlíček a Jiří Ryba patří už mezi zkušené vícebojaře. „Havlíček měl loni obrovskou smůlu, když mu na mistrovství Evropy do 22 let unikla medaile doslova mezi prsty kvůli třem přešlapům v disku. Jirka Ryba si bude v Zuidbroeku připravovat půdu pro případný olympijský start,“ popsal Fišer. Čtrnáctý muž olympijského závodu v Sydney Jiří Ryba byl loni lídrem českého celku, v soutěži jednotlivců obsadil výkonem 5526 bodů pátou pozici. Stejného umístění dosáhla mezi ženami Jana Klečková za 4082. V pořadí družstev skončila Česká republika na čtvrtém (muži) a pátém místě (ženy). „Výsledky družstev nejsou příliš podstatné, jde tu spíš o konfrontaci v mezinárodní konkurenci a výkony jednotlivců,“ přiblížil Fišer.

Více informací k MU v halových vícebojích v Zuidbroeku naleznete zde.

Nominace družstev ČR

Za každým reprezentantem je uveden ročník jeho narození a nominační výkon (ve víceboji na dráze z roku 2003).

MUŽI
Sedmiboj
Pavel Havlíček (1981) 7569 bodů 
Lukáš Patera (1986) 7360*
Vít Zákoucký (1978) 7133
Jiří Ryba (1976) 0  

ŽENY
Pětiboj
Zuzana Hejnová (1986) 5748*
Denisa Ščerbová (1986) 5179*
Marie Burešová (1985) 5097
Petra Šindelářová (1983) 4946

* dorostenecký rozsah

Tomáš Klement

Vytisknout