přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Reprezentaci nově oblékla PUMA

ČAS navázal partnerství se světoznámou sportlifestylovou značkou, v jejímž dresu už závodí mezi jinými jamajští běžci. Dnes byla představena zbrusu nová kolekce určená speciálně pro českou atletickou reprezentaci.

Domácí reprezentační atleti už dostávají stejný servis jako megastar Usain Bolt. Alespoň tedy pokud se týče dresů, které mají stejné funkční vlastnosti a obdobně propracovaný design, jehož hlavním motivem je osm souběžných pruhů jako zástupný symbol pro atletickou dráhu. Jedině žlutozelenou jamajskou  kombinaci nahradily barvy z české trikolóry. „Ty dresy jsou prostě nádherné,“ hodnotila tyčkařka Jiřina Ptáčníková, která měla spolu se svým partnerem a národním rekordmanem na překážkách  Petrem Svobodou možnost ozkoušet si novou kolekci mezi prvními. „PUMA je designově nádherná značka. Budeme výjimeční nejen výkony, ale i oblečením,“ přidal se k nadšení Svoboda.

Smlouva s PUMOU byla uzavřena poté, co se dlouholetou spolupráci rozhodla ukončit frrma Adidas. „Kontrakt je zatím roční, přičemž počítáme s tím, že by měl být rozšířen směrem k olympiádě 2012,“  říká generální ředitel společnosti Puma Czech Republic Miroslav Ryba. Čeští atleti se v dresech objeví na řadě prestižních závodů, z nichž nejbližší jsou mistrovství Evropy družstev, které se uskuteční příští týden v portugalské Leirii, Evropský pohár ve vícebojích ve španělské Zaragoze koncem června,  mistrovství světa v atletice do 17 let a mistrovství Evropy do 19 a 22 let v červenci. Kolekce nebude samozřejmě chybět ani při nejdůležitějším závodu roku vůbec – mistrovství světa v atletice konaném v Berlíně ve dnech 15. - 23. srpna. Vybavení pro atlety zahrnuje pánské i dámské oblečení, včetně běžeckých dresů, triček, teplákových souprav, a sportovní tašky.

dresy1v.JPGdresy2v.JPGdresy3v.JPG
Jiřina Ptáčníková 6v.jpgPetr Svoboda 6.jpgPetr Svoboda a Jiřina Ptáčníková 1v.jpg

Co se týká technologií, dresy, které obdrží česká atletická reprezentace, mají podle výrobce vynikající vlastnosti zajišťující pohodlí a skvělý výkon. Jsou voděodolné, takže jimi neprosákne ani kapka deště. Dokonale chrání tělo před větrem díky patentovanému materiálu GORE® Windstopper® Soft Shell, který společně s tepelnou izolací udržuje optimální teplotu rozcvičených svalů. Úprava pružného lycrového materiálu CyclofreshTM odvádí přebytečný pot z povrchu těla, a dále tak přispívá k pohodě sportovce a vyššímu výkonu.

Adam Pražák

Vytisknout