Rekordy večerní Prahy těsně odolaly

sobota 11. září 2010
Jen o dvě vteřiny zaostal vítěz mužské Metro GP za maximem 10km trati, šampionce na 5 km chybělo 11 sekund. Nejlepšími z Čechů byli Kreisinger a Kamínková.

Mužský závod na 10 km osvětleným centrem české metropole se rozhodoval v samém závěru. Nejlepší finiš měl Maročan Mourad Marofit, který proběhl cílem v čase 28:27, o dvě vteřiny později proťali cíl obhájce loňského prvenství Dickson Marwa a také Keňan Henry Chirchir, na něhož nakonec zbylo třetí místo. Ani tvrdá bitva o prvenství a tím i prémii 1500 eur však závodníkům nepomohla k novému traťovému rekordu a tím i dalšímu lákavému bonusu. Bylo to nicméně těsně, čas Wilsona Kiprotiche z roku 2006 odolal o pouhé dvě vteřiny.

Nejlepší Češi načínali druhou desítku celkového pořadí. Roli domácího favorita potvrdil Jan Kreisinger, který doběhl jako jedenáctý v čase 30:18, s 38vteřinovým náskokem před Milanem KocourkemRóbertu Štefkovi patří čtrnáctá příčka za 31:29, mezi české trio se vklínil na třináctou příčku Polák Adam Draczynski.

Ženskou pětku vyhrála Tanzanijka Zakia Mrishová, která cílem proběhla v čase 15:41, 11 vteřin za traťovým rekordem Aniko Kalovicsové z roku 2002. O druhé místo se sthla velká bitva, v níž nakonec byla o chlup úspěšnější Hannah Gatheruová. Stejný čas 15:58, ovšem bronzová příčka, byly přisouzeny obhájkyni loňského prvenství Gladys Oterové.

Také o post české jedničky se urputně bojovalo, favorizovaná Petra Kamínková z AK Olomouc jej nakonec po výkonu 17:14 uhájila o 7 vteřin před sokolovskou Ivanou Sekyrovou. V celkovém pořadí Tesco Grand Prix obsadily sedmou a osmou příčku.