přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Rekordní mistrovství již za 3 dny!

Letošní mistrovství Evropy ve švédském Göteborgu bude největší ve své dlouhé historii. Přímo z místa informuje předseda ČAS Karel Pilný.

Přihlášeno je 1370 sportovců ze 48 států starého kontinentu. Do Švédska odlétá nejpočetnější česká výprava, celkem 45 atletů a atletek. Na poslední chvíli se pro zranění úponu na ruce odhlásila oštěpařka Nikola Brejchová, která patřila k adeptkám na finále.

Předseda Českého atletického svazu Karel Pilný, který na evropském šampionátu působí v roli organizačního delegáta EAA, informuje přímo z dějiště: „Náš týmový hotel (GOTHIA TOWERS) je velmi blízko stadionu, jídelna a centrum atletů je hned po cestě, takže vše při jednom. Akreditovaní účastníci ME mají MHD zdarma a na stadion dokonce budou jezdit speciální tramvaje od všech atletických hotelů. Od našeho týmového hotelu se atleti dostanou na stadion tramvají speciálního šťastného čísla 13."

V Göteborgu ve středu pršelo a teplota se pohybovala okolo 20 stupňů Celsia. Na stadionu se pracuje, tisíce dobrovolníků a členů organizačního týmu připravují vše pro hladký průběh šampionátu. Do středy bylo prodáno cca 65 procent vstupenek, nyní se spouští kampaň na denní vstupenky. Organizátoři věří, že stadion bude plný. „Do středy prozatím organizátoři utržili za vstupenky 100 mil SEK, tedy asi 310 milionu Kč, tudíž získali za vstupenky už více peněz, než pořadatelé tří předchozích ME (Helsinky 94, Budapešť 98 a Mnichov 2002) dohromady,“ informuje Karel Pilný.

David Klempíř

Vytisknout