přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Rekordní hodinovka

Na Zlaté tretře padly tři rekordy v hodinovce. O světový se postarala Etiopanka Dire Tuneová, o český Ivana Sekyrová, o slovenkský Katarína Berešová.

"Po celou dobu běhu jsem věřila, že světový rekord dokážu překonat, protože jsme měli s trenérem přesně naplánované tempo a já ho plnila. Vítr byl místy silnější, ale naštěstí ne po celou dobu. Ostravští diváci byli skvělí a hodně mi pomohli. Dodali mi sílu běžet tak rychle a nakonec jsem ještě dokázala zrychlit," sdělila čerstvá světová rekordmanka Etiopanka Dire Tuneová. Uběhla 18 517 metrů, staré maximum držela Keňanka Tegla Loroupová (18.340 km).

"Chtěla jsem zaběhnout alespoň 16000 metrů, a když to půjde, tak i více. Takže cíl jsem splnila," sdělila česká rekordmanka Ivana Sekyrová - 16 422 metrů"Vážnější krizi jsem neměla a v závěru mi tvrdla lýtka. Výborně plnila svoji úlohu vodička Olga Firsová. Byla to moje už třetí hodinovka v životě, vloni jsem zaběhla 16051 metrů, ale neuznali mi to, protože jsem toho dosáhla společně s muži."

"Slovenský rekord jsem překonala sice těsně, ale jsem spokojená, že jsem to zvládla," nechala se slyšet Katarína Berešová, která z trojice dokončivších obsadila třetí místo výkonem 16 154 metrů. "Nejvíc mi bylo těžko, když mi české vytrvalkyně utekly a já musela bojovat sama s nepříjemným protivětrem. Navíc mě rozbolel článek prstu a opuchl mi. Hodinovku si ještě zkusím. Vždyť je mi teprv dvacet let a ještě sbírám zkušenosti."      

Adam Pražák, Michal Procházka

Vytisknout