Rekordem ozdobené mezistátko

V nedělním trojutkání žáků v Třebíči zvítězila naše "áčka" v žácích i žákyních. Stýplař Petr Kaminski navíc přidal český rekord na 1500 m překážek.

Po několikaleté nadvládě českých "A" i "B" týmů nad výběrem Slovenska se letos v Třebíči mezi žáky prosadili naši východní sousedé, když obsadili druhé místo za naším "áčkovým" výběrem. Mezi žákyněmi však platil stav jako loni i předloni. Holky vyhrály s jasným náskokem.

Nejhodnotnějším výkonem je nový národní rekord na trati 1500 m překážek. Petr Kaminski ze Startu Havířov zvítězil v Třebíči časem 4:23.36. Dosavadní, tři roky staré maximum, na této trati Radka Groha vylepšil bez jedné setiny o 3 sekundy. Mezi další kvalitní výkony našich patřilo 654 cm v dálce Václava Bohutínského. Mezi žákyněmi se blýskla výškařka rekordmanka Magdalena Nová. Výkonem 181 zůstala jen centimetr za svým letošním nejlepším českým výkonem. Kateřina Skopalová si v tyči vylepšila osobní rekord na 3.50 metru.