přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Rekord Remajzovi seberu!

Koulař Vladislav Tuláček má nohu v sádře, ale dělá si zálusk na juniorský rekord ČR Remigia Machury ml. z loňského roku.

O překonání rekordu se chtěl vrhač AK Bílina pokusit včera na halové středě v Jablonci nad Nisou. Právě tam loni 16. února hodil Remigius Machura 19.28 m a přepsal juniorské tabulky České republiky. Vladislav Tuláček se ale na start závodu nepostavil.

„Uklouzl jsem v koupelně,“ vysvětluje reprezentant. „Podle lékařů je to vyvrtnutý kotník. Mám nohu v sádře a na sundání jdu až za čtrnáct dní.“ Pro svěřence trenéra Brabce je to velká komplikace. „Letos jsem už v Praze hodil 18.86 a celkově mám vyrovnané výkony,“ říká student duchcovského gymnázia, který letos přechází do kategorie juniorů. „Proto je mi líto, že jsem se tak nešikovně zranil. Jsem ve formě.“

V halové sezoně už toho Tuláček moc nestihne. „Určitě ale nechci chybět v Praze na mistrovství republiky v kategorii mužů,“ říká stříbrný medailista, který se bude muset plně zaměřit na letní sezonu. Konkrétní plány ještě nemá, ale rád by reprezentoval republiku na mistrovství světa do 19 let v Pekingu. Nominační kritérium je 18.30 m, což už Tuláček letos hodil. Termín pro plnění limitu ale začíná až 1. dubna 2006.

David Klempíř

Vytisknout