přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

11. června 2007, 16:48

Rekord neslibuji, ale samozřejmě se o něj pokusím

Tyčkařka Pavla Rybová mluví o svém startu na Memoriálu Josefa Odložila. Pokud překoná 450 cm, bude skákat na rekord.

"Pokud překonám já, nebo Kačka (Baďurová) laťku 450 centimetrů, budeme pokoušet oněch rekordních 466," slíbila na dnešní tiskové konferenci k Memoriálu Josefa Odložila Pavla Rybová. Ta se na mítink EAA podle svých slov velice těší: "U nás v republice není mnoho takových závodů. Letos je tyčka žen v hlavním programu, což je výborné." O případném národním rekordu však mluví Rybová opatrně. "V posledních dvou měsících se mi vrátily bolesti lýtka, které jsem měla před olympiádou. Nemohu říci, že bych byla s přípravou a vývojem sezony nespokojená, vždyť mám splněný limit na MS, ale v halové sezoně jsem se vnitřně cítila silnější." Po sérii několika závodů, kdy Pavla Rybová nedosáhla na hranice svých možností, doufá ve zlepšení. To by mělo přijít právě na "Odložilovi": "Na středu se těším, hlavně na domácí publikum. Snad mi pomůže trochu se nastartovat."

14. ročník Memoriálu Josefa Odložila začíná již tuto středu v 18 hodin, avšak s bohatým sportovním předprogramem ve formě Dukla mítinku. Kromě pozvaných zahraničních celebrit se představí česká špička a ředitel mítinku Miroslav Ševčík doufá kromě tří národních rekordů (Špotáková - oštěp, Rybová/Baďurová - tyč, Zuzana Hejnová - 400 m př.) také v limity pro světový šampionát v Ósace: "Uvidíme, dokáži si představit splnění limitu od Michala Šnebergera, Štěpána Tesaříka, Petra Svobody či Jiřího Vojtíka. Podmínky pro to budou zajištěné."

Oproti původním informacím nastalo několik změn ve jménech pozvaných atletů. Samozřejmě nebude závodit tyčkař Adam Ptáček, který má poraněný loket. Naopak na překážkách a v dálce se představí Roman Šebrle. Ze zahraničních jmen je potvrzená účast kladiváře Ivana Tichona, největší favoritkou na 400 metrů překážek bude Natalija Ivanová.

David Klempíř

Vytisknout