přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

24. února 2007, 15:52

Rekord nepadl, Baďurová mistryní republiky

Dle očekávání se o titulu v tyčce žen rozhodovalo mezi Pavlou Rybovou a Kateřinou Baďurovou. Vyhrála mladší z obou tyčkařek výkonem 4.55 metru.

Ze šestnácti tyčkařek dosáhla na bronz Jiřina Ptáčníková, která skočila 399 centimetrů. Až poté vstoupilo do soutěže duo Rybová - Baďurová. Obě napoprvé založily na 423 centimetrech a poté začala taktická bitva, kdy se obě tyčkařky střídaly na výškách o 5 cm vyšších.

Kateřina Baďurová překonala napoprvé 455 centimetrů, Pavla Rybová tuto výšku vynechala a zkoušela až 460 cm, ale třikrát marně, ačkoliv třetí pokus byl velice nadějný. Již jistá mistryně ČR pro 2007 Kateřina Baďurová si nechala na stojany nastavit 466 cm, tedy hodnotu nového národního rekordu. Bohužel neuspěla. Přesto pro sebe ale získala druhou zlatou medaili z domácího halového šampionátu, navíc v novém rekordu mistrovství. Doposud měl rekord Daniely Bártové z roku 1998 hodnotu 443 cm.

"Dnes to bylo o trápení," řekla po skončení závodu Kateřina Baďurová. "Prala jsem se s rozběhem, nevycházelo mi to." Samozřejmě dodala, že to vztahuje ke své letošní formě: "Samozřejmě loni bych byla za takového pokusy více než ráda." Nová mistryně republiky nyní uvažuje, zda půjde před středečním odletem do dějiště evropského halového šampionátu ještě jeden závod. "Uvidíme, musím se poradit s trenérem. Stejně tak musíme na videu rozebrat dnešní závod."

Stříbrná Pavla Rybová vypadala uvolněněji, přesto mluvila o únavě: "Po čtyřech závodech za sebou a neustálém přesouvání sebe i tyčí od závodu k závodu jsem unavená. Po rozcvičení jsem se cítila mizerně, takže jsem s výkonem 450 cm spokojená." V dnešním závodě vyzkoušela Rybová více tyčí, aby se definitivně rozhodla, které s sebou poveze do Birminghamu: "Beru si s sebou dvě tyčkobijky, jak jim říkám. Na nich skáču stabilně 450 cm, ale pro větší výšky nejsou vhodné. Takže to ještě nějak zkombinuji." O soupeřkách a medailích na HME mluví Rybová opatrně. "V Birminghamu se mi neskáče nejlépe. Je tam všechno modré, svítí tam bílé umělé světlo... To ale není žádná předběžná omluva," dodala s úsměvem. "Za největší favoritky považuji Feofanovovou a Rogowskou, na bronz by mohl stačit výkon okolo 460, 465 centimetrů," tipuje.

David Klempíř

Vytisknout