přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Rekonvalescent chce placku z Göteborgu

Výškař Jaroslav Bába doléčuje zranění a dělá si plány pro letní sezonu.

Stalo se to na únorovém mítinku v německém Weinheimu. Při prvním pokusu na výšce 231 nevydržel kotník levé nohy a následná diagnóza bronzového medailistu z olympiády v Aténách jistě nepotěšila: šest týdnů bez pohybu a dlouhá rekonvalescence. Na účast na halovém mistrovství světa v Moskvě mohl tedy zapomenout, v ohrožení se ocitla i celá letní sezona.  Tak se to jevilo před čtyřmi měsíci. A dnes?

"Zdá se to být dobré, začínám trénovat a nic mě nebolí. Dokonce se svým způsobem cítím v lepší kondici než před zraněním. I ta záda mě zatím netrápí," pochvaloval si dnes při setkání s novináři. Pokud vše půjde dobře, chce naplno trénovat skoky počátkem července. A pětadvacátého ve Stockholmu či o tři dny později v Londýně by se už měl měřit s výškařskou elitou v ostrém závodu. S jakým cílem? "Určitě to nebudu hrotit. Bude mi stačit, když splním limit do Göteborgu. Nechci riskovat, že si obnovím zranění," prohlašuje.

Jakmile však mluví o nadcházejícím evropském šampionátu, jde skromnost stranou. "Když už pojedu, chci přivézt medaili. Na finále by mohlo stačit takových 228," myslí si Bába, který měl v těchto dnech být už absolventem zkoušky dospělosti. Původní předsevzetí se ale splnit nepovedlo a tak se jeho maturita na ostravském sportovním gymnáziu opět odkládá. Tetokráte na září. Ve svém okolí má však ještě větší "experty". Jeho přítelkyně Denisa Ščerbová se chytá maturovat až příští rok.                      

Adam Pražák

Vytisknout