přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:25

Radcliffeová po maratonském zklamání zvažuje start na desítce

Paula Radcliffeová ještě počká s rozhodnutím, zda se postaví na start olympijského běhu na 10000 metrů.

Britská vytrvalkyně se nejdříve musí vyrovnat s obrovským zklamáním z nedělního maratonu, do kterého jako světová rekordmanka na této trati nastupovala s ambicemi na vítězství, ale na 36. kilometru absolutně vyčerpaná odstoupila.

Zdrcená Radcliffeová o závodě promluvila až na dnešní tiskové konferenci, stále však pro svůj výpadek nedokázala najít vysvětlení. "Bojuji sama se sebou, abych pochopila, co se vlastně stalo. Doufám, že to za pár dní zjistím," řekla se slzami v očích třicetiletá běžkyně, která čeká na výsledky zdravotních testů.

Na náročné podmínky se majitelka tří ze čtyř nejrychlejších časů maratonské historie nevymlouvala. "Vedro nehrálo roli. Prostě jsem se v půlce závodu dostala do stadia, kdy jsem v nohách neměla žádnou energii," vysvětlovala.

Po odstoupení se nejprve dostala do péče lékařů a potom se vydala zpátky do olympijské vesnice. "Včera v noci jsem byla v šoku a naprosto ochromená. Ani jsem nedokázala brečet, to mi jde až dnes," popsala své pocity bezprostředně po zdrcujícím konci.

Radcliffeová zatím neví, zda bude v pátek startovat na desetikilometrové trati, na níž v Sydney skončila čtvrtá. "Přijela jsem, abych běžela a vyhrála maraton. Je těžké myslet na desítku. Toužím po tom, abych něco dostala za tu dřinu před olympiádou, ale pokud nebudu úplně v pořádku, na stadion se nevydám," oznámila novinářům.
                                                                                                   ČTK

Související články