přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

27. července 2010, 22:41

Půlkařka Masná: Šla jsem na krev a vyšlo to

Nejpříjemnějším překvapením v českém dresu byla dnes svěřenkyně Jiřího Sequenta, která se v osobním rekordu 1:59.71 probila do pátečního finále osmistovky.

Jak se dnešní závod vyvíjel z vašeho pohledu?
Měla jsem výhodu, že jsem měla třetí běh a věděla jsem, jak se poběží v prvním a druhém rozběhu. Běžely zatraceně rychle, což jsem ani nečekala. Ale dala jsem na trenéra běžet s nimi, držet se na druhém, třetím místě, pak zabrat a jít na krev. Tak jsme to tak udělala a vyšlo to.


Obě foto: www.graf.cz

Co říkáte svému prvnímu času pod dvě minuty?
Já jsem se to dozvěděla teprve před minutou, takže jsem nad tím ještě nepřemýšlela. Spíš mám radost, že jsem v tom finále. Protože jsem sem šla z pětadvaceti s patnáctým časem. Takhle je to super.

Dnes to bylo hodně našlapané, o setiny je mimo například Ukrajinka Krevsunová?
Určitě se podívám, které z hlavních soupeřek nepostoupily.

Naopak ve finále je třeba Slovenka Klocová…
Postoupila? Tak určitě je to soupeřka, ale přeju jí to jako každé jiné.

S čím jste sem jela?
Já jsem byla realistka. Jela jsem sem, že můj čas neodpovídá soupeřkám, které jsou top. Ale určitě jsem to nechtěla nechat jen tak, trošku je potrápit. A podařilo se to.

Co vám běželo hlavou na dramatické poslední dvoustovce? Stačí člověk na něco myslet?
To už jsem si říkala: Doufám, že mi vyjdou síly na poslední rovinku. Člověk už v té chvíli nepřemýšlí. Už jsem šla dopředu. Kdybych zaváhala, tak tam asi nebudu.

Když jste nastupovala k závodu, myslela jste na to, že musíte být na finále druhá?
Já jsem s tím počítala. Holky běžely hodně dobře pod dvě minuty. Bylo to buď anebo. Buď to tam říznu a vydržím to s nima, anebo nepostoupím.

Jak se podle vás poběží finále?
Teď ještě vůbec nevím. Musím se podívat, co je tam za soupeřky. Některým nesedí rychlý závod, vyčkávají, jdou radši zezadu. Asi budu muset počkat, jak se to vyvine. Mně by vyhovovalo, aby to bylo takhle rychlé a abych tam nebyla zavřená a nemusela obíhat ve třetí dráze.

Je dobře, že máte do pátku dvoudenní pauzu?
Já jsem docela ráda. Budu ráda, že si po tomhle čase odpočinu. Nikdy jsem nic tak rychlého neběžela. Víceméně budu odpočívat a spoléhat na to, že to bude v pohodě a vydržím to s nimi.

Zvládla byste běžet už třeba zítra?
Já jsem se cítila vždycky dobře, i když jsem si to odtáhla, na extralize 2:01.36. Když jsem běžela na Tretře, druhý den jsem mohla jít a trénovat naplno. Byla jsem v pohodě.

Ale teď je to čas pod dvě minuty.
Uvidíme, co to se mnou udělá.

Jste nějak v kontaktu s vaší předchůdkyní Ludmilou Formanovou?
Vůbec. Já jsem z dřívějších atletů v kontaktu jedině s Lubomírem Tesáčkem.

Michal Procházka

Vytisknout