přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

10. srpna 2010, 14:46

Ptejte se Zuzany Hejnové

Česká rekordmanka na 400 metrů překážek dosáhla v Barceloně čtvrtým místem nejlepšího výsledku výpravy po oštěpařce Špotákové. V pravidelném měsíčním rozhovoru mají čtenáři atletika.cz možnost pokládat své dotazy.

Zuzana Hejnová vybojovala na mistrovství Evropy své dosavadní nejvyšší individuální umístění mezi dospělými, přidala k tomu i druhý životní čas 54.30, letos již šestý pod hranici vlastního loňského českého rekordu. Zklamání však, minimálně bezprostředně po závodě, bylo veliké, neboť svěřenkyně Martiny Blažkové zůstala těsně pod stupni vítězů. "S časem můžu být spokojená. Věděla jsem, že medaile se bude rozdělovat kolem 54. Na medaili jsem si věřila, myslela jsem, že jí urvu," smutně prohlásila po doběhu Hejnová, které k vytouženému cíli chybělo 12 setin.

10_BARC3869.jpg
Na poslední překážce byla Hejnová (třetí zprava) na úrovni o chvíli později stříbrné Bulharky Stambolovové (druhá zleva) - foto (lze zvětšit): www.graf.cz

Jak dále přiznala v pozávodním rozhovoru, na trati ji strhnula k ostřejšímu tempu Rumunka Morosanuová. "Nechala jsem se vybláznit a došly mi v závěru síly. Zkazila jsem si to sama," litovala Hejnová. Těžko se také vyrovnávala s rolí adeptky cenného kovu. "Všichni mi říkali, že na medaili mám. Já tvrdila, že to bude hodně těžké, že jí ještě nemám," říkala poté, co barcelonské finále potvrdilo její obavy.

Určitě to však nebyla poslední šance Hejnové, vždyť je jí stále ještě teprve 23 let. A jak se za dva týdny proměnil její pohled na klíčový závod? Na to, i mnohé další máte možnost ptát se do čtvrtka 12. 8. do 15 hodin jako obvykle na mprochazka@atletika.cz Nejbližším závodním programem Zuzany Hejnové je sobotní start na Diamantové lize v Londýně.

Michal Procházka

Vytisknout