přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

18. června 2011, 10:33

Ptejte se Zdeňka Lubenského

Na pravidelný rozhovor měsíce přijal pozvání organizátor právě skončeného 5. ročníku vícebojařského mítinku TNT-Fortuna, někdejší skokan o tyči a nyní také trenér. Své dotazy na něj můžete posílat do pondělka.

Na sklonku roku 2006 proběhlo médii, že Zdeněk Lubenský spolu s Tomášem Dvořákem připravují na vícebojařské mapě nový mítink. „Dlouhé roky jsem tuto myšlenku nosil v hlavě. Jsem rád, že se nám celou věc konečně daří realizovat,“ prohlásil tehdy Dvořák. A před čtyřmi lety v červnu se tahle "věc" pod názvem TNT-Fortuna meeting uskutečnila na Kladně poprvé. Spojení s tehdy nejlepšími vícebojaři, vedle Dvořáka také Šebrleho získala akce živnou půdu.

Od začátku jsou s mítinkem spojeny snahy o zařazení do prestižního seriálu světové asociace. „Podle spokojenosti pozorovatelů z IAAF se druhý ročník mítinku bude moci zařadit do challenge, kde již vícebojaři mohou získávat body do celkového součtu. To by mělo zahraniční atlety motivovat k účasti,“ prohlásil při úvodní prezentaci mítinku Lubenský. Proti plánu si ale pořadatelé museli počkat ještě další dva roky, než se víceboje na Kladně loni zařadily do rodiny IAAF.

Letos už završil mítink TNT-Fortuna pátým ročníkem půlkulaté jubileum, a to si jistě zaslouží o něco více pozornosti. Ptát se můžete ředitele podniku Zdeňka Lubenského přes obvyklou adresu mprochazka@atletika.cz, dotazy přijímáme ještě během celého pondělka 20. června. Rozhovor najdete jako vždy v levém sloupci menu a upozorníme vás na něj také titulní aktualitou.

Michal Procházka

Vytisknout