přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:27

Ptejte se Romana Šebrleho

Na první Rozhovor měsíce roku jsme pozvali držitele všech pěti titulů na vrcholných atletických akcích. Možnost posílat dotazy na Romana máte i vy, čtenáři webu atletika.cz, a to do tohoto pátku.

Roman Šebrle nemá po letech jistotu startu na vrcholné akci podle výkonu z předešlého roku, jeho maximum z jara v Götzisu (8348) nestačí na nejlepší trojici Hardee, Suárez, Pappas. Musí si tak vybojovat účast pro halové MS v některém ze závodů následujících dnech a týdnech.


Loni při TNT-Fortuna mítinku - foto: J. Kucharčík

Po 12 letech na MČR
„Zatím to vypadá, že sedmiboj půjdu na mistrovství republiky,“ řekl dnes Šebrle, který sice má pozvánku do Tallinnu, ale tam tradiční mítink zrušili. Přibrali sice zahraniční atlety na estonskou „republiku“, ale je ve stejném termínu jako ta v pražské Stromovce, tj. 13. a 14. února. „Takže bych se mohl po letech objevit před domácím publikem. Už ani nevím, kdy jsem na mistrovství závodil, snad v roce 1998,“ tipuje správně svou poslední účast, kdy také vyhrál za 6132 bodů. O deset bodů víc získal před rokem v Turíně na HME, za což získal bronz.

Solidní rozjezd
O start v Dauhá tedy bude muset zabojovat, dobrou zprávou však je, že na rozdíl od loňska už sbírá první testovací starty. Minulý pátek si na Strahově vyběhl třístovku za 36.03 a poloviční trať za 16.94. „To byl čistě trénink, předtím jsme tvrdě makali,“ uvedl k tomu Šebrle. V úterý pak na tyto výkony navázal ve Stromovce šedesátkou hladkou (7.15) i překážkovou (8.21) a koulí (15.23). „Tohle už se víc blížilo závodu, ale pořád na to člověk nejde vyladěný. Šedesátku bych rád ještě srazil o desetinu, překážky o dvě, to bych pak byl absolutně spokojený,“ komentoval.

Více se máte možnost zeptat Romana Šebrleho v „Rozhovoru měsíce“, který budeme připravovat za týden. Svoje dotazy posílejte na mprochazka@atletika.cz, popř. na redakce@atletika.cz do pátku 29. ledna do 10 hodin.

Michal Procházka

Vytisknout