přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

9. listopadu 2010, 09:40

Ptejte se Martiny Blažkové

Tři z jejích svěřenkyň se letos objevily v rubrice Rozhovor měsíce a pak se celé trio vešlo do elitní desítky Atleta roku. Sama Blažková byla oceněna jako první žena titulem „trenér roku“ a v listopadu máte možnost ptát se i jí.

Martina Blažková se narodila v Pardubicích, letos oslavila půlkulaté výročí. Sama se věnovala čtvrtce překážek a víceboji, v obou disciplínách získala dohromady tři mistrovské tituly, k tomu má zlato ještě ve dlouhé štafetě. Reprezentovala také pětkrát v Evropském poháru. Trenérské činnosti se věnuje na plný úvazek až od roku 2005 v pražském USK. Předtím se vystudovaná právnička podílela např. na přípravě vícebojařek Šárky Beránková a Michaely Hejnové.


Při sobotním vyhlášení Atleta roku - foto: J. Kucharčík

K Hejnové i Rosolová a Klučinová
Do letošní sezony byla nejvybroušenějším drahokamem skupiny Martiny Blažkové čtvrtkařka překážkářka Zuzana Hejnová. Olympijská finalistka a mnohonásobná česká rekordmanka si pozici „jedničky týmu“ letos udržela, hlasující v anketě ČASu jí dokonce přiřkly pro ni historickou druhou příčku. Příchodem Denisy Rosolové z Ostravy, která se zdárně vrhla na dvoustovku a čtvrtku, jí však roste zdatná konkurence. A nejen ona, v desítce „Atleta roku“ se objevila i Eliška Klučinová, která vyrovnáním českého rekordu vyrostla v sedmibojařku evropského formátu.

„Rychlý holky“, jak si skupina začala říkat a pojmenovala tak i své webové stránky, však nejsou jen Hejnová, Rosolová nebo Klučinová. Letos se dařilo Zuzaně Bergrové, která po dlouhém pronásledování zraněními absolvovala obě části sezony, podařilo se jí vylepšit si osobák v hlavní disciplíně 400 m překážek. Spolu s Hejnovou a tehdy ještě trenérem Alešem Dudou koučovanou Rosolovou je členkou čtvrté a pravděpodobně nakonec bronzové čtvrtkařské štafety z halového MS Jitka Bartoničková.


Na letošním ME v Barceloně - foto: www.graf.cz

Méně vyvedený rok měla stříbrná sedmibojařka z loňské univerziády Jana Korešová, po zranění se stále hledá výškařka Barbora Laláková, obě zkušené závodnice však jistě neřekly své poslední slovo. Mezi naděje skupiny dále patří čtvrtkařky Kateřina Ulrichová, Lucie Weitzová a jediný mužský člen party, sprinter Štěpán Cysař.

Každopádně platí to, co řekla trenérka Martina Blažková po předání ceny pro trenéra roku. „Potěšilo mě to, myslím, že je to odrazem mé práce i v minulých letech. Skupina je veliká a s holkama se pracuje báječně, takže je to i ocenění i pro ně. Beru to jako výzvu do dalších let,“ uvedla při galavečeru Českého atletického svazu.

Své dotazy na Martinu Blažkovou můžete posílat do tohoto čtvrtka, tj. 11. listopadu,  9 hodin. Jako obvykle na adresu mprochazka@atletika.cz. Rozhovor si pak budete moci přečíst po kliknutí v levém sloupci menu a upozorníme vás na něj jako obvykle i v Aktualitách.

Michal Procházka

Vytisknout