přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

9. března 2017, 14:02

Ptejte se Martina Heindla

Výškař Martin Heindl je rozhodně jedním z objevů letošní halové sezóny. Pětadvacetiletý atlet, který hájí barvy atletického oddílu JAC Brno si před několika dny odbyl premiéru na velké seniorské akci a v létě by rád útočil na hranici 230 centimetrů.

Martin o sobě dal poprvé výrazněji vědět v roce 2010, kdy dokázal vyhrát juniorské mistrovství republiky v hale i pod otevřeným nebem a téhož roku uspěl i na domácím halovém šampionátu mužů, kde vybojoval bronz.

O rok později obhájil mistrovský titul v hale mezi juniory a v Brně se poprvé v kariéře přenesl přes 220 centimetrů. V letní sezóně se pak mohl těšit i z první republikové medaile mezi muži na otevřeném stadionu, když byl třetí. Jen o pár týdnů později se zúčastnil mistrovství Evropy juniorů, které hostil estonský Tallinn. Jeho cesta ovšem skončila již v kvalifikaci.

V sezóně 2012 bral stříbro na halovém republikovém šampionátu a bronz na venkovním MČR ve Vyškově. Osobní maximum si vylepšil na 221. V nadcházející sezóně byl na obou republikových mistrovstvích třetí a zúčastnil se též evropského šampionátu do 22 let v Tampere. Ani zde se mu nepodařilo projít kvalifikačním sítem.

V roce 2015 byl nejprve druhý na halovém mistrovství republiky za suverénním Jaroslavem Bábou a v létě se stal v Plzni poprvé v kariéře mistrem republiky v kategorii mužů. Osobák si posunul o další centimetr na 222.

V loňské sezóně začal spolupracovat s trenérem Janem Janků starším, kde se připravuje s Jaroslavem Bábou a určitě mu to jde k duhu. Přesto, že sezóna 2017 je má za sebou pouze halovou část, může ji Martin považovat za doposud životní. Na Hustopečském skákání si vylepšil osobní rekord na 223 centimetrů a jeho hodnotu posunul na mistrovství republiky, kde zvítězil ve výkonu 226 centimetrů, čímž splnil nominační kritérium pro start na halovém evropském šampionátu v Bělehradě.

V srbské metropoli pak ostudu rozhodně neudělal. Na své první velké seniorské akci zvládl 221 centimetrů na první pokus, což mu stačilo na solidní dělené jedenácté místo.

Své dotazy na Martina Heindla můžete zasílat do neděle 12. března, a to na adresu pjelinek@atletika.cz

 

Petr Jelínek, foto: A- Gräf

Vytisknout