přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

7. září 2010, 14:43

Ptejte se Lenky Masné

Na pravidelný rozsáhlejší rozhovor jsme tentokrát pozvali finalistku osmistovky na mistrovství Evropy. Ptát se Lenky Masné máte možnost i vy, čtenáři atletika.cz.

Rok aktuální české půlkařské jedničky dobře začal, v zimě si vytvořila halový osobní rekord 2:01.85 a na mistrovství světa jí pak jen těsně unikla účast ve finálové šestici. Hned při druhém startu venkovní části sezony Lenka Masná splnila limit pro evropský šampionát, navíc v sólozávodě (2:01.32). Následně svěřenkyně Jiřího Sequenta ještě vylepšila svůj výkon při ostravské Zlaté tretře na 2:01.06. Zádrhel přišel při následující půlce, když jí soupeřka zranila nohu při Odložilově memoriálu. Po měsíční pauze se dokázala vrátit ve velkém stylu na mistrovství republiky v Třinci. Nejen jednoznačným vítězstvím, ale také slibným časem 2:02.10.


Před finále na ME - foto: www.graf.cz

V Barceloně pak patřila mezi nejpříjemnější překvapení výpravy. V rozběhu poprvé v životě pokořila hranici světových půlkařek – dvou minut – a výkon 1:59.71 ji posunul mezi nejlepších osm Evropanek. To ji v první chvíli těšilo nejvíce. „Mám radost, že jsem v tom finále, protože jsem sem šla z pětadvaceti s patnáctým časem. Takhle je to super,“ reagovala tehdy. Že to nebyla náhoda, potvrdila ve svém prvním velkém finále, kde přidala ještě jeden čas pod 2 minuty, byť o dvě desetiny pomalejší než v rozběhu (1:59.91). To ji zařadilo na výborné šesté místo.

Vydařenou, nepochybně životní sezonu podpořila vítězstvím v předprogramu Diamantové ligy v Londýně, kde se navíc opět přiblížila dvěma minutám. „Sezona pro mě v podstatě skončila již před dvěma týdny, ve Vyškově jsem šla již jen pro klub,“ řekla dnes Masná k poslednímu startu při mistrovství ČR družstev. „Do konce září můžu odpočívat, ale to mi moc nejde, takže určitě se projedu na kolečkových bruslích na kole. Snad se podaří vyjednat trenérovi alespoň na čtyři dny lázně,“ popsala s tím, že příprava na rok 2011 pro ni začne v říjnu.

Posílat Lence Masné své dotazy můžete do pondělí 13. září do 15 hodin, jako obvykle na mprochazka@atletika.cz, výsledek pak naleznete jako vždy v rubrice Rozhovor měsíce, upozorníme vás na něj také zde v Aktualitách.

Michal Procházka

Vytisknout