přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

5. července 2010, 10:57

Ptejte se Elišky Klučinové

Vyrovnaný národní rekord při kladenském TNT-Fortuna meetingu nás inspiroval, abychom talentovanou sedmibojařku pozvali k našemu pravidelnému rozhovoru. Možnost posílat dotazy máte i vy, čtenáři atletika.cz.

Eliška Klučinová má za sebou úspěšná vystoupení na mládežnických šampionátech. Před třemi lety v Hengelu získala v evropské juniorské stříbro. Vloni k němu přidala po prvním šestitisícovém výkonu v Kaunasu na kontinentální mistrovství do 22 let čtvrtou příčku. Díky tomu se také poprvé probojovala na následné MS dospělých v Berlíně. Letošní sezonu začala výborně, atakem na osobák při tradičním Götzisu, kde jinak soupeřky za svými maximy značně zaostávaly. Třetí součet nad 6000 bodů přišel v polovině června na Kladně, v místě, kde Eliška atleticky vyrostla pod vedením Víti Ruse.


Při MS v Berlíně - foto: E. Erben

A byl to pro nynější svěřenkyni Martiny Blažkové vpravdě životní výkon – vyrovnaný český rekord Zuzany Lajbnerové 6268 bodů, starý tak jako Klučinová sama. V cíli závěrečné osmistovky, při níž se vzepjala k běhu nad své dosavadní možnosti, však na ni čekalo ještě jiné překvapení než pátý dílčí osobní maximum a skokové vylepšení celkového součtu k hranici NR. Byl to zájem novinářů, kteří ji obklopili a pár minut nepustili ze sevření. „Překvapilo mě i to, že mě pozvali na chat do Kladenského deníku a lidi měli zájem se mě na něco ptát,“ diví se i s odstupem několika dní Klučinová. „Nepovažuju se za žádnou hvězdu, k té úplné špičce mi i po tomhle výkonu pořád ještě kus chybí,“ tvrdí skromně.

Je si však vědoma, že do Barcelony nezamíří ve stejné pozici jako do Berlína, kam jela sbírat především zkušenosti. „Je to určitě snazší, když se od vás nic moc nečeká. Ale to k tomu patří,“ tvrdí aktuálně tabulkově pátá sedmibojařka na světě i v Evropě. V Barceloně by tak měla Eliška Klučinová bojovat o elitní osmičku.
Jako obvykle jí můžete posílat své otázky na adresu mprochazka@atletika.cz do pondělí 12. července do 12 hodin.

Michal Procházka

Vytisknout