přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

14. dubna 2011, 17:31

Ptejte se Carla Capalba

Pozvánku na rozhovor měsíce tentokrát přijal Ital, jehož jméno nezná z běžecké komunity asi málokdo. Capalbův PIM pořádá od roku 1994 městské závody, které si v posledních letech právem získaly přívlastek masové. Ptát se jej můžete i vy.

Vystudovanému právníkovi a držiteli titulu MBA Carlu Capalbovi upoutala na začátku devadesátých let při služební cestě Praha. U temperamentního rodáka z Neapole můžeme dokonce říct, že si naše hlavní město zamiloval. Sám pouze rekreační běžec, závodně hrál ragby a volejbal, spoluzaložil v roce 1994 společnost s ručením omezeným Prague International Marathon (PIM), která si vytkla za cíl pořádání běžeckých akcí. V následujícím roce (1995) se na maraton Prahou vydala necelá tisícovka vytrvalců, vloni už to byl téměř desetinásobek.


foto: www.graf.cz

Činnost PIM se za méně než dvacet let rozrostla na pořádání čtyřech masových běhů. Ke královské vytrvalecké trati přibyly v metropoli poloviční vzdálenost a také Grand Prix na desítce/pětce, i v těchto případech se startující počítají nikoli na stovky, ale na tisíce (viz nedávné Téma týdne).

Před rokem se také běžecký seriál rozšířil mimo Prahu a po půlmaratonu v Olomouci by měl na mapu České republiky přibýt „kolega“ v Ústí nad Labem. A ani to by nemělo být konečnou, Capalbo plánuje přidat další města, například Karlovy Vary nebo České Budějovice. Akce PIMu už dávno nejsou „jen“ běžeckými svátky. Celý seriál se snaží propagovat sport jako zdravý styl života a v rámci doprovodných programů podporuje také charitativní projekty.

Své dotazy na Carla Capalba posílejte jako obvykle na adresu mprochazka@atletika.cz, nejpozději do úterý 19. dubna 17 hodin. Celý rozhovor poté naleznete v levém sloupci našich stránek a upozorníme vás na něj v Aktualitách.

Michal Procházka

Vytisknout