přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

16. září 2011, 11:47

Ptáčníková zvítězila v Dubnici, zazářila tu Adamsová

Mítink Atletický most 2011 viděl zajímavý sprinterský souboj s vítězným koncem pro Thompsona, další rychlý čas předvedl překážkář Richardson. Z českých reprezentantů se představili sprinteři Čechová a Mazáč či koulařka Kárníková.

Největší mítink našich bývalých federálních kolegů přilákal do Dubnice nad Váhem řadu hvězd mistrovství světa. Novozélandská koulařka Adamsová se v sektoru blýskla výkonem 20.83 z třetí série a ještě další tři její pokusy letěly za 20metrovou hranici. Ještě jeden revanš se podařil světové kladivářské rekordmance Heidlerové, když tentokrát po hodu dlouhém 75.83 předčila šampionku z Tegu Lysenkovou o pouhé tři centimetry. Mužskému kladivu dodal na kvalitě především vicemistr světa Pars, jemuž chybělo 5 cm ke zdolání mety 80 metrů.

Ani jedno ze zvučných jmen na stovce sice nedokázalo zaběhnout čas pod deset vteřin (vítr 0.8 m/s), souboj to však byl velice vyrovnaný, když čelní čtveřici dělilo pouhých pět setin. Vítěznému Thompsonovi změřili 10.05, bronzovému z MS Collinsovi 10.07 a Jamajčanu Fraterovi 10.09, o setinu více pak Britu Chambersovi. To Jamajčanka Calvertová měla se soupeřkami mnohem menší starosti, v cíli za solidních 11.17 (-0.7) a o dvě desetiny před Bulharkou Lalovovou. Kateřina Čechová si připsala šesté místo za 11.63.

Dalšího výtečného času 13.08 dosáhl mistr světa ze stodesítky Richardson, zbytek pole na něj pohlížel s pořádným odstupem, včetně v cíli druhého Brita Turnera, mistra Evropy a bronzového z MS (13.49). Druhé místo v B běhu a celkové osmé zaznamenal Martin Mazáč. Zbylým šampionům z Tegu se příliš nevedlo. Keňský stýplař Kemboi podlehl hned dvěma krajanům Mbuguovi (8:12.27) i Koechovi, sám zaostal za vítězem o osm vteřin. Pouze 227 bylo maximem ve výšce, bronzový ze světového klání Barry to zvládl napodruhé, na rozdíl od šampiona Williamse, jenž vypotřeboval všechny tři pokusy. Vcelku snadného prvenství dosáhl na hladké čtvrtce další Američan Merritt (45.75).

Nejvýrazněji promluvila do pořadí z českých atletů tyčkařka Jiřina Ptáčníková. Jako jediná v sektoru překonala 450 cm a nechala za sebou i svou přemožitelku z MS Kubánku Silvaovou, která zdolala o decimetr méně, stejně jako Ruska Kirjašovová. Jasnou vítězkou dálky byla její krajanka Kučerenková s 661.

Výsledky jsou zde.

Michal Procházka

Vytisknout